27 november 1981 134 22. De noriren en kriteria welke door B W worden gehanteerd bij het woonruimteverdelingsbeleid, zullen worden vervat in een nota welke aan de raad zal worden aangeboden. Aan de hand van de diskussie over deze nota zal worden bezien of bijstelling voor de toekomst van de woonruimteverordening 1975 en de daarop gebaseerde nadere voorschriften van B W gewenst is. 23. Onderzocht zal worden of, en zo ja, hoe een grotere individuele vrijheid aan de burgers gegeven kan worden op het terrein van het welstandstoezicht. Verkoer 24. Er zal met voortvarendheid worden doorgewerkt aan de huidige en vol- gende fasen van het verkeersstruktuurplan. Waar mogelijk zullen deel- beslissingen uit deze fasen vooruitlopend op de totstandkoming van het totaalplan worder. gerealiseerd. 25. Bij de besluitvorming over woonerven, alsmede de inrichting daarvan, zal rekening worden gehouden met de in en buiten Heemstede opgedane ervaringen alsmede met de inspraak der bewoners. Economische zaken. 25. Bij het nemen van beslissingen en het uitvoeren van maatregelen dient rekening te worden gehouden met de bestaansmogelijkheden en ontplooi- ingskansen van het bedrijfsleven. 27. Eij het treffen van maatregelen die het bedrijfslevan raken, dient vooraf met betrokkenen overleg plaats te vinden. 28. De raadskommissie voor middenstandszaken zal worden vervangén door een kommissie voor economische zaken, waarin naast een aantal raads- leden vertegenwoordigers van het gehele h'eemsteedse bedrijfsleven zullen worden opgenomen. Milieu- en natuurbeheer. 29. Het edukatieve element van de taak van de milieu-kontroleurs dient te worden versterkt. De plaats van de milieu-kontroleurs in de ge- meentelijke organisatie zal opnieuw aan de orde komen. 30. fiaast de door de raad o.a. in het beleidsplan reeds aangegeven taken op het stuk van het milieubeheer en de ini 1 ieuhygiëne, dient binnen het kader van het milieubesef met name tcvens de nadruk te worden gelegd op het respekt, dat behoort te worden opgebracht voor het wel- zijn van de medemens. De eigen verantwoordelijkheid van de individu dient in dit verband te worden gestimuleerd. Een aktief voorlichtings beleid kan hierbij een belangrijke rol spelen. 31. Ter voorbereiding van een plarimatige vernieuwinn c.q. verbetcring van het groen in de gemeente, zullen, mede op basis van ervaringen elders in het land, in overleg tusser. coliege en raadskommissies enkole ex- perimenten met nieuwe vormen van groenvoorziening worden uitgevoerd. Onderwijs en vorming. 32. Uiterlijk twee jaar na het begin van de nieuwe raadsperiode wordt de onderwijsr.ota, tot de samenstelling waarvan reeds werd besloten, aan de raad voorgelegd. Deze nota zal mede' behandelen de wenselijkheid van instelling van ëén of meer bestuurskommissies ex art. 61 Gemeente -58 2e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 60