27 november 1981 134 wet voor het openbaar onderwijs. 33. De behoefte aan (dag)onderwijs voor volwassenen, zoals o.a. de moe- der m.a.v.o., zal worden gepeild, terwijl op basis van de uitkomsten de gewenste mogelijkheden, mede in regionaal verband, dieren te wor- den gecreëerd. 34. De qemeentelijke overheid dient te bevorderen, dat de ouders optimaal worden betrokken bij het gehele onderwijs. 35. De gemeentelijke overheid dient de gelijkschakeling van schooltijden te bevorderen. klelzijn en maatschappel i jke zorg. 36. Er dient, rekening houdend met de op komst zijnde wettelijke regelin- gen, een voorwaardenscheppend beleid te worden gerealiseerd voor het welzijn van iedere Heemsteedse burger, waarbij het partikulier ini- tiatief alsmede het vrijwilligerswerk dient te worden gestimuleerd. Daar waar blijkt dat het voor het partikulier initiatief niet moge- lijk is de doelstel 1 ingen van het gemeentelijk welzijnsbeleid te realiseren, zal de gemeente zelf initiatieven ontplooien. 37. In het kader van de te ontwikkelen plannen voor specifiek welzijn en het daarvoor benodigde onderzoek naar de behoeften, za1 met name aandacht worden geschonken aan het opsporen van groepen in achter- standsituaties. Aan deze groepen zal in het beleid bijzonder gewicht worden toegekend. Voorts zal in het onderzoek aandacht worden geschon- ken aan de behoefte aan decentrale voorzieningen, de behocfte aan en de spreiding van peutersfpeeizalen en de behoefte aan een kinderdagver- blijf. 38. Het gemeentelijk beleid zal er op gericht zijn zodanige voorwaarden te scheppen, dat bejaarden zo lang mogelijk hun zelfstandigheid kunnen behouden. 39. De bereidheid wordt uitgesproken om ten behoeve van welzijnsaktivitei- ten, rekening houdend met de uitkomsten van het onderzoek.meer dan in het verleden bij te passen uit de eigen middelen der gemeente. 40. Na evaluatie van het experiment van Het Oude Slot, zal de beslissing over voortzetting van deze aktiviteit genomen worden mede in het kader van het totale welzijnsbeleid. 41. In het kader van het welzijnsbeleid zal een visie worden ontwikkeld op de taak en de funktie van het Gezondheidshuis. 42. Voor het ontwikkelen van het welzijnsbeleid zullen op korte termijn adequate voorzieningen worden getroffen op het gebied van de ambtelijke kapaciteit (kwalitatief en kwantitatief 43. Er zai een nota worden uitgebracht over de wijze waarop de afdeling sociaie zaken een bijdrage kan leveren aan flet nieuwe welzijnsbeleid. 44. Bezien zal worden of er voorzieningen kunnen worden getroffen die de bescherming van de privacy van de kliënten van de afdeling sociaie zaken bevorderen. Sport en rekreatie. 45. Zo spoedig mogelijk zal een definitief pian worden gemaakt voor uit- -59- 2e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 61