8 rijksbijdrage sociaal-cultureel werk niet per definitie behoeven door te werken naar het gemeentelijk budget t.b.v. het sociaal-cultureel werk. Wij zullen trachten mogelijke toekomstige bezuinigingen van rijkswege te betrekken bij de algehele gemeentelijke heroriëntatie op uitgaven. De in december aangekondigde bezuinigingen konden hierbij niet worden betrokken, omdat het financieel dekkingsplan 1982-1986 reeds was vast- gesteld. De commissie benadrukt voorts, dat met de aanbieding van de on- derhavige stukken het werk niet is afgerond. Wij onderschrijven dat. De commissie geeft aan v/elke stappen zij voornemens is te zetten. Hieronder zullen wij daarop ingaan. Het vervolg van dit raadsvoorstel is als volgt opgebouwd: 1. Ontwerp-plan. 2. Adviezen over bezuinigingen 1982, knelpunten en nieuwe projekten. 3. Nog te verrichten onderzoek. 4. Advies over "beheer-schoonmaak-en administratie" van de drie club- en buurthuizen. 5. Ontwerp-programma 6. Bezwaarschrift.en tegen ontwerp-plan en ontwerp-programma 1. Ontwerp-plan. Het ontwerp-plan is een vervolg op het concept-wenselijkheidsplan. De in het concept-wenselijkheidsplan vervatte beleidsaanbevelingen en de naar aanleiding daarvan door u genomen beslissingeri zijn in het ontwerp- plan verwerkt.. De gegevens in het ontwerp-plan zijn voorts zoveel mogelijlc geaktualiseerd. Ook het resultaat van het inmiddels afgeronde onderzoek naar de behoefte aan buitenschoolse kinderopvang is daarin opgenomen. De commissie heeft ook het onderzoek naar de plaats en funktie van de aan te stellen opbouwwerker afgerond. Dit heeft ertoe geleid, dat recentelijk een subsidie-aanvraag terzake is ingekomen. Het daarop betrekking hebbende voorstel wordt u afzonderlijk voorgelegd. Gelet op het gegeven, dat het plan in hoofdzaak een weergave vormt van de reeds door u genotnen beslis- singen en dat van belang zijnde nieuwe voorstellen u afzonderlijk worden voorgelegd, menen wij hier, behoudens het onderstaandeniet verder op in te hoeven gaan. Wij stellen u dan ook voor het plan vast te stellen over- eenkornstig het ontwerp. 2. Adviezen over bezuinigingen 1982, knelpunten en nieuwe projekten. Aan de commissie is gevraagd te adviseren over de wijze, waarop hetbudget -2- 5e afd. 25 februari 1982

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 10