5e afd. 25 februari 1982 8 voor sociaal-cultureel werk voor 1982 met 25.947,— kan worden terug- gebracht. De commissie stelt voor het subsidie aan de stichting J.H.V.U. te Haarlém struktureel te verminderen met 7.673,— per jaar en het sub- sidie aan de vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek struktureel terug te bren- gen met 1.416,per jaar. Ze heeft verder ingestemd met ons voorstel om de vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek niet in het programma voor 1982 op te nemen. De commissie heeft een strukturele vermindering van het budget gevonden van 9.089,in totaal. Er dient derhalve nog een besparing ad. 16.858,struktureel gevonden te worden. De commissie is voornemens hierover te adviseren in het kader van de voorbereiding van het ontwerp- programma voor 1983. Zij wijst erop, dat dit mogelijk is, omdat voor 1983 de dekking aanwezig is aangezien enige nieuwe projekten niet geheel of pas in de loop van 1982 zullen worden uitgevoerd. De commissie tekent daarbij aan, dat een al te omvangrijke wijziging van de nu voorliggende voorstel- len tot subsidiëring afbreuk zal doen aan de zorgvuldig gevolgde procedure. Bovendien wordt daarmee de tijd geschapen om meer overwogen te werk tegaan. Wij kunnen ons met deze voorstellen verenigen en stellen u voor overeen- komstig te besluiten. Niettemin hebben wij er behoefte aan hier nog een enkele opmerking te maken. Uit de thans voorliggende stukken valt af te leiden da't de commis- sie voornemens is in het kader van de integrale beleidsplanning van de gemeente een aantal projekten in te dienen ter afweging dcor uw raad. Deze projekten hebben deels betrekking op nieuwe wensen en deels op door de commissie gesignaleerde knelpunten in op zich al wel gesubsi- dieerde aktivitei.ten/kostensoorten. Zonder thans te willen vooruitlopen op de door uw raad te verrichten prioriteitstel1ing tussen alle projekten in het komende voorjaar, moet worden opgemerkt dat én het vinden van de benodigde strukturele dekking voor de restende/16.858 van de bezuini- gingsoperatie van de minister van C.R.M. én het oplossen van knelpunten zoals door de commissie gesignaleerd én het realiseren van riieuwe wensen én ongewijzigde handhaving van bestaande subsidiestromen een te grote op- gave zal blijken te zijn. Wij nenen derhalve dat de comnissie bi.j haar werkzaamheden van het programma voor 1983 rekeninq zal noeten houden met de mogelijkheid dat financiële ruimte voor het realiseren van nieuwe wen- sen, het oplossen van knelpunten en strukturele dekking van de bezuini- ging door C.R.M.,geheel of gedeeltelijk gevonden zal moeten worden door h'erschikking vanmiddelen doormiddel van bijvoorbeeld heroverweging van b^-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 11