5e afd. 25 februari 1982 8 staande of voorgenomen aktiviteiten. Ook een verhoging van eigen bijdra- gen vcor deelnemers aan aktiviteiten biedt wellicht een mogelijkheid. De mate waarin dit alles nodig zal zijn wordt bepaald door de uitkomsten van het afwegingsproces door uw raad in het kader van de gemeentelijke be- leidsplanning. 3. Nog te verrichten onderzoek. De commissie wijst erop, dat het .planningsproces moet worden gezien als een ontwikkelingsproces. In dat proces zijn belangrijke stappen gezet, het pro- ces is echter niet afgerond. De commissie deelt verder mede welke stappen zij de komende tijd denkt te zetten. Zo kondigt zij aan, dat zij op korte termijn een onderzoek zal verrichten ter nadere onderbouwing van het pro- jekt "verhoging subsidies club- en buurthuizen vanwege achterblijvende accrespercentages in het verleden". In dat verband wordt er op gewezen, dat de jaarrekeningen 1979 en 1980 van de drie club- en buurthuizen nog niet door de gemeente zijn vastgesteld. De commissie wijst erop, dat het subsi- die can de drie club- en buurthuizen (voorzover niet betrekking hebbend op salarislasten) de laatste jaren is achtergebleven. Wij constateren, dat het huidige subsidieniveau tot dusver niet heeft geleid tot negatieve explcita- tieresultaten. Mede in het licht van het hierboven onder 2 gestelde achten wij het van belang, dat duidelijk wordt op welke wijze de instellingen hier in zijn 'geslaagd. Wij wachten het resultaat van dit onderzoek met belang- stelling af. Overigens zal de vaststelling van de jaarrekeningen van de in- stellingen op korte termijn zijn beslag krijgen. üe besprekingen terzake zijn reeds in een vergevorderd stadium. De commissie kondigt verder aan voornemens te zijn een meerjareninvesteringsplan op te stellen, mede ter uitvoering van het iri de subsidieverordening sociaal-cultureel werk gestel- de over investeringssubsidies. Ook dit onderzoek achten wij van belang om- dat het inzicht zal geven in de komende jaren op ons afkomende benodig- de investeringen, waarvoor tot nog toe steeds op ad-hoc basis door uw raad beslissingen genomen zijn en ook op ad-hoc hasis middelen gevonden dienden te worden en ook gelukkig steeds gevonden zijn. De commissie gaat ook in op enkele minder concrete aspekten van de planning, zoals de samenhang in het werk, de nadere uitwerking en analyse van de gegevens over de sociale situa tie en de vraag hoe achterstandsgroepen afzcnderlijk in de stukken zullen moeten worden benoemd. Wij zijn met de commissie van mening, dat deze aspek ten op termijn aan de crde zullen moeten komen.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 12