5e afd. 25 februari 1982 9 AANSTELLINfi PART-TIME OPBOUWWERKER(STER) Heemstede, 9 februari 1982. Aan de raad, Bijgaand treft u aan het subsidieverzoek van het bestuur van de stichting Centrum 111 en het advies over dit verzoek van de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn. In het wenselijkheidsplan 1981-1985 heeft de commissie planvoorberei- ding specifiek welzijn uw raad geadviseerd in de gemeente een part- time opbouwwerker(ster) aan te stellen. Uw raad heeft het projekt een zodanige prioriteit toegekend dat het kon worden uitgevoerd. De commissie achtte alvorens tot aanstelling over te gaan overleg met de besturen van de organisaties welke bij he.t opbouwwerk zijn betrokken noodzakelijk. Wij verwijzen u hiervoor naar het bijgaande advies van de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn. Bij dit advies maken wij nog de volgende opmerkingen: Terecht wijst de commissie er op, dat het in te stellen begeleidings- orgaan bij het vaststellen van de aandachtsounten van het opbouwwerk de in het sociaal-cultureel plan genoemde taken als uitgangspunt dient te nemen. Wij zijn van oordeeldat het gewenst is dat het bege- leidingsorgaan spoedig wordt ingesteld en een begin maakt met het opstellen van aandachtspunten. Daarbij zal naar ons oordeel het in het plan gestelde niet zodanig dwingend mogen worden gehanteerd, dat niet ingespeeld zou kunnen worden op actuele ontwikkelingen in de gemeente. Gedacht zou kunnen worden aan de toenemende (jeugd)werkloosheid e.d. Ten aanzien van de samenstelling gaan wij er van uit, dat ook bij voortzetting van de constructie met begeleidingsorgaan de gemeente ver- tegenwoordigd zal zijn. Overigens gaan wij bij de qemeentelijke ver- tegenwoordiging uit van een deelname op bestuurlijk niveau. Tot slot menen wij, dat, gezien het feit dat in Heemstede nog geen enkele ervaring met gericht opbouwwerk bestaat, de ontwikkeling van deze werksoort zorgvuldig gevolgd moet worden, zeker in de aanvangs- periode.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 17