GEWIJZIGD VOORSTEL 4e afd. 25 februari 1982 10 VOORZIENINGEN I.V.M. WATEROVERLAST "EILAND ROZENBURG" Heemstede, 9 februari 1982. Aan de raad, Overeenkomstig ons voorstei d.d.8 september j.l., nr.105, stelde u in uw vergadering van 24 september d.o.v. een krediet van S 170.000,— beschikbaar voor het treffen van voorzieningen ter opheffing van de wateroverlast op het "Eiland Rozenburg". De beoogde voorzieningen be- staan in het leggen van afvoerleidingen (met balkeerklep) in de open- bare weg, welke worden aangesloten op de gemeentelijke riolering. Dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland hebben ons bij brief van 2o januari j.i. toestemming verleend voor de uitvoering van het plan. De aan die toestemming verbonden voorwaarden, resp. betreffende de keerconstructie en de aan Rijnland te betalen extra bemalingskosten, achten wij aanvaardbaar. Mede namens anderen heeft de heer C.R.Kirschbaum, Laan van Rozenbura 17, gevraagd om een subsidie van f 800,-- per perceel voor het laten aanleggen van een draineerleiding met een gemeenschappelijke draina- gepomp; de afvoer van het overtollige water vindt dan plaats via de bestaande huisriolering. De heer Kirschbaum is van oordeel dat de door ons voorgestelde oplossing niet in alie gevallen bruikbaar is, omdat het hoogteverschil tussen de op particulier terrein te leggen draineerleiding en het gemeenteriool te gering is. Bij een door het gemeentelijk technisch bedrijf ingesteld onderzoek is gebleken dat het laatste niet juist is en dat een goede afwatering bij uitvoering van het gemeentelijke plan wél mogelijk is. Niettemin hebben wij geen bezwaren tegen het plan van de heer Kirschbaum. Ook be- staat er o.i. in beginsel geen bezwaar tegen het verlenen van een bij- drage in de kosten var. uitvoering daarvan. Blijkens de voor u ter inzage gelegde stukken zou de bijdrage op basis van het verleende krediet en het aantal woningen in het plangebied S 431,40 kunnen bedragen; dit is dus aanzienlijk minder dan het door de heer Kirschbaum gevraagde bedrag. Naar ons oordeel is het echter min- der juist de bijdrage te baseren op het aantal woningen; een betere maat- staf lijkt ons de oppervlakte te draineren grond, dan wel het aantal meters

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 25