4e afd. 25 februari 1982 12 4E WIJZIGING ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Heemstede, 9 februari 1982. Aan de raad, Artikel 11 van de Wet geluidhinder bepaalt, dat de gemeenteraad bij ver- ordening regels stelt in het belang van het voorkomen of beperken van ge- luidhinder: a. terzake het gebruiken van geluidsapparaten in inrichtingen waarin een bedrijf of werkzaamheid, als bedoeld in artikel 3, eerste lid, onder a of c, van de Drank- en Horecawet (Stb. 1964, 386) wordt uitgeoefend; b. met betrekking tot de wijze van inricnten en drijven van een recreatie- inrichting, behorende tot een bij Algemene Maatregel van Bestuur aange- wezen categorie. Dit artikel is op 1 februari 1980 in werking getreden. Volgens het eveneeri op die datum in werking getreden artikel 180 van de Wet geluidhinder blij- ven in afwijking van artikel 194 van de gemeentewet de bepalingen van ge- meentelijke verordeningen betreffende het onderwerp waarin de Wet geluid- hinder voorziet - behoudens in de gevallen waarin strijd met de bij of krachtens deze wet gestelde voorschriften zou ontstaan - nog van kracht tot twee jaren na het in werking treden van dit artikel, d.w.z. dus tot 1 februari 1982. Nu zal de genoemde Algemene Maatregel van Bestuur niet eerder dan op 1 december 1982 in werking treden. Tot die datum is er dus de gelegenheid bepalingen op dit pun.t vast te stellen, c.q. aan te passen. Voor gemeentelijke bepalingen inzake de geluidhinder in drank- en horeca- inrichtingen (artikel 11, onder a van de Wet geluidhinder) is de datum van 1 februari 1982 echter onverkort blijven gelden. Het is dus noodzake- lijk op dit punt een nieuwe bepaling vast te stellen. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft mod'el-bepalingen gepubliceerddoch deze moe- ten vanwege het feit, dat in de ontwerp-Algemene Maatregel van Bestuur het aantal aangewezen recreatie-inrichtingen groter is dan verwacht, nog wor- den aangepast; dit zal op korte. termijn gebeuren. Aangezien m.b.t. drank- en horeca-inrichtingen nu bepalingen moeten worden vastgesteld, stellen wij u voor de huidige bepaling ongewijzigd opnieuw vast te stellen, zulks in afwachting van het aangepaste VNG-model aan de hand waarvan alle bepa- -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 31