2e afd. 25 februari 1982 NOTA BELONINGSBELEID 17 In aansluiting op eerdere nota's in het kader van de ontwikkeling van het personeelsbeleid is in augustus 1981 de nota met betrekking tot het beloningsbeleid gereedgekomen. Nadat deze nota de instemming van ons col- lege heeft gekregen is deze in december 1981 voor de eerste maal in de raadscommissie voor personeelsaangelegenheden behandeld. Hierna is de nota in januari 1982 ter advisering voorgelegd aan de commissie voor Georgani- seerd Overleg. Bij die gelegenheid is van de zijde van de vakbonden ern- stig bezwaar gemaakt tegen het hanteren van een zgn. "tweerangenstelsel men heeft een zeer sterke voorkeur voor een systeem, waarbij in beginsel alle medewerkers de mogelijkheid dienen te hebben in een hogere rang dan de funktionele rang te eindigen. Ook na heroverweging van dit punt in ons college blijven wij van mening dat het uitzicht dat geboden kan worden op een hogere beloning voldoende gewaarborgd is op basis van het gestelde in art. 7 van de bezoldigingsver- ordening. Dit artikel - dat uiteraard voor iedereen geldt - maakt mogelijk dat in incidentele gevallen een hogere beloning dan de funktionele rang wordt toegekend. Bovendien kan de funktie-inhoud veranderen, waardoor een hernieuwde funktie-waardering kan plaatsvinden. Dit standpunt is besproken in de raadscommissie voor personeelsaangelegen- heden waarna de leden van de commissie voor Georganiseerd Overleg schrifte- lijk hiervan in kennis zijn gesteld, onder bijvoeging van de notulen van de raadscommissievergaderingEen tweede bespreking van deze nota in de commissie voor Georganiseerd Overleg heeft plaatsgevonden op woensdag 17 februari 1982. Tijdens deze bijeenkomst zijn van de zijde van de vakbon- den, zowel als van de zijde van het gemeentebestuur de standpunten opnieuw en nader toegelicht en besproken. Uiteindelijk is men tot de slotsom geko- men dat er een verschil van mening blijft bestaan over het opnemen van een artikel in de bezoldigingsverordening, dat regelt, dat op grond van vast te stellen criteria toekenning van een zgn. "uitlooprang" (derde rang) plaatsvindt, zaals de wens is van de vakbonden. Ons college is in het - 1 - Heemstede, 19februari 1982. Aan de raad,

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 45