2e afd. 25 februan 1982 KREDIET VOOR WINDMOLEN 20 Heerastede, 9 februari 1982. Aan de raad, Ter uitvoering van het Heemsteeds Energiebesparingsprograrnna hebben wij ons beraden over een dernonstratieproject teneinde het belang van de besparing op het energieverbruik te onderstrepen. In juni 1981 hebben wij na overleg met de commissie voor het gemeente- lijk technisch bedrijf de beleidsgroep energiebesparing gevraagd een voorstel voor te bereiden voor de plaatsing van een windmolen als sym- bool voor het energiebewustzijn van Heemstede. Naar aanleiding hiervan is een vergelijking gemaakt tussen verschillen- de molens die thans worden aangeboden. De voorkeur gaat uit naar een molen waarmee nu reeds twee jaar goede praktijkervaring is opgedaan. De jaaropbrengst wordt geschat op 39.600 kWn. Deze opgewekte elektri- sche energie zal aan het Heemsteedse net worden geleverd. Uit de voor u ter inzage liggende kosten/batenanalyse blijkt dat het jaarlijks tekort becijferd wordt op f.600,--. De kosten van de molen zullen ten laste van de exploitatie van de sector elektriciteit van het gemeentelijk technisch bedrijf gebracht worden. Na afweging van een aantal bouwplaatsen zijn wij tot de konklusie geko- men dat de molen het best geplaatst kan worden op het terrein v'an de afdeling reiniging en vervoer. Bovendien is daar aansluiting op het open- bare elektriciteitsnet eenvoudig te realiseren. Onder verwijzing naar de voor u ter inzage gelegde stukken stellen wij u voor een krediet van f.80.000,beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een windmolen. Deze investering ware te dekken dôor een beschikking over de reserve van de sector elektriciteitsvoorziening. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H.van den Hoek De burgemeester, O.R.var. den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 53