2e afd. 25 februari 1982. 21. VERVANGING WATERLEIDING GEDEELTE BINNENWEG Heemstede, 2 februari 1982 Aan de raad, Bij een recentelijk onderzoek bleek, dat in een gedeelte van de Bin- nenweg, gelegen tussen de IJzeren brug en de Kastanjelaan, de water- leiding erg dicht langs het te vervangen riool ligt. Deze waterlei- ding heeft nog lood-striktouw-verbindingen, zodat na het ontgraven van de rioolgeul de kans zeer groot is dat door het zgn. inklinken van de grondaanvulling lekkages zullen optreden. Na het gereedkomen van de bestratingswerkzaamheden dient de weg opengebroken te worden om de dan opgetreden lekkages te herstellen. Ter voorkoming hiervan hebben wij een plan opgesteld om de bestaande waterleiding te ver- vangen door een kunststof buis. Het plan bevat tevens de verzorging van de aarding van 50 percelen, omdat door de toepassing van een kunststof buis de elektrische binneninstallaties niet meer zullen voldoen aan de NEN 1010-eisen. Volgens deze eisen mogen de elektrische installaties niet meer via de waterleiding geaard worden. De oplossing is dat elk perceel voorzien wordt van een aardlekschakelaar. Wij stellen u voor in dit bijzondere geval de kosten van deze voofzie- ning niet ten laste te laten komen van de eigenaar van de binnen- installatie, omdat zonder realisering van het herinrichtingsplan Bin- nenweg nog geruime tijd van de bestaande aardingsmogelijkheid gebruik kon worden gemaakt. Volgens een specificatie, die voor u op de gebruikelijke wijze ter inzage ligt, worden de kosten geraamd op f 87.200,--. Wij stellen u voor een krediet van f 87.200,-- beschikbaar te stellen door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit. el at- te m2 sloot oot de r de ite gevul I s :ht ii :slui' ;hou- it- hte es worl Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretarisDe burgemeester W.H. van den Hoek. O.R. van den Bosch. ip-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 55