4e afd. 29 april 1982 53 Dit betreft het normale onderhoud. Overhangende c.q. afgewaaide takken worden verwijderd. Gebouwen. a. Bedrijfsgebouwen De stenen gebouwen worden gehandhaafd. De houten loods zal t.z.t. ver- vangen worden door een nieuw gebouw t.b.v. schaftwepk en stalli'ngsruim- te. b. Niet-bedrijfsgebouwen De bestaande gebouwen worden gehandhaafd. Kwekerij: momenteel worden er op de kwekerij geen bomen voor het bos ge kweekt. In de toekomst zal dit ook niet geschieden, tenzij het de renta biliteit ten goede kan komen. Waterhuishouding. Het ligt in de bedoeling een zandpakket van 1 2 m te storten in de modde rige vijver aan de voet van de Belvédêre. Hiermee wordt - naar wij hopen - een eind geinaakt aan de vrij gevaarlijke situatie die zich hier voordoet. Het afzetten met draad zal dan overbodig worden. De vijver heeft geen funk tie als waterberging. De waterdel zal gehandhaafd worden. De sloten en vijvers vragen in de nabije toekomst erg veel onderhotid. Deza moeten regelmatig schoongemaakt worden om dichtslibben te voorkomen. Dit- zelfde geldt voor de duikers. De lelievijver zal op korte termijn uitgebag- gerd worden. Fiora en fauna. De flora wordt zoveel mogeiijk gespaard. Met name ook door het insteiien van een gebied, waar honden niet tcegestaan zijn, zal dit verwezenlijkt kunnen worden. Dit gebied ligt in het zuidwestelijke deel van Groenendaai ten zuiden van de Beukenlaan tussen de Herenweg en Mariënheuvel In verband met de broedtijd van de vogels - van april tot juni - worden de geplande werkzaamheden in het bos gedurende deze periode zoveel mogelijk beperkt. Het aantal nestkastjes wordt gehandhaafd. Enkele zullen op korte termijn vervangen worden. Door het insteiien van een hondenvrij gebied zal het ook mogelijk zijn om laagbroedende vogels zoals roodborst en winterkoning te laten broeden.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 101