4e afd. 29 april 1982 54 e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, construc- ties, installaties of apparatuur, met uitzondering van erfscheidingen met een maximale hoogte van 75 cm; onder leidingen, constructiesin- stallaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voorzienin- gen met uitzondering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afval- bak of wegwijzer; onder leidingen, constructiesinstallaties en appara tuur worden niet begrepen voorzieningendie noodzakelijk zijn voor of verband houden met het beheer, gericht op de instandhouding van de land schappelijke of natuurwetenschappelijke waarde van de gronden, of nood- zakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het bosbe- drijf, dan wel de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerking- treding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoeve van of verband houdend met de op- richting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en iivingvans voorzover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, dls ook tenten; g. het aanleggen of inrichten van havens of centra voor de watersport en het aanbrengen of aanleggen van oeverbeschoeiirigenvan kaden of van aanlegplaatsen voor boten; h. werken of werkzaamhedenwelke wijzigingen van de waterhuishouding of de waterbestand beogen of tengevolge hebben; i. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande dat geen aanlegvergunning is ver- eist met betrekking tot bossen en andere houtopstandenwelke deel uit- maken van bosbouwondernemingendie als zodanig bij het Bosschap gere- gistreerd staan en met dien verstande dat geen aanlegvergunning is ver- eist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voorzo- ver betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van in- werkingtreding van dit besluit bestaande bodemgebruik; j. het winnen van bosstrooisel of mos; k. het aanbrengen van afbeeldingen of'tekens voor commerciële doeleinden; 1. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtreding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangemerkt. III. te bepalen dat de hierboven genoemde werken en werkzaamheden niettoe- -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 108