29 april 1982 55 WIJZIGING VERKEERSLICHTENINSTALLATIE KRUISPUNT LANCKHORSTLAAN/ BRONSTEEWEG I.V.M. GEWIJZIGDE ROUTE BUSLIJNEN Heemstede6 april 1982. Aan de raad, Op 24 september 1981 besloot u in te stemmen met het plan voor de herin- richting van de Binnenweg. Een consequentie hiervan is dat de buslijnen 1 en 3 van de N.Z.H. (tijdelijk) een andere route dienen te rijden. De nieuwe lijnvoering zal op 23 mei a.s. ingaan (zomerdienst 1982).' Voör die tijd dient er overeenstemming tussen de gemeente en de N Z H te worden verkregen over de te volgen route en moeten de daarvoor nodige voorzieriingen worden getroffen. De gewrjzigde routes zijn aangegeven op de tekeningen welke voor u ter in- zage liggen. Gaat de bus thans van de Bronsteeweg-noord via de Bronste- weg-zuid naar de Binnenweg, in de nieuwe opzet zal de bus komende vanaf de B^steeweg-noord Tinksaf de Lanckhorstlaan inslaan en de Heemsteedse Breef voigen om bij de Julianalaan de huidige route te vervolgen. Ditoeldt zowel voor lijn 1 als voor Tijn 3. Hierbij doet zich het probleem voor dat thanS Verboden is om vanaf de Bronsteeweg-noord linksaf de Lanckhorst- laan in te slaan. De bussen zullen dus van deze maatregel moeten worden uitgezonderd; wij zulien daarvoor ontheffing verlenen. tfoor middel van een speciale detectie zullen de bussen alie verkeerslichten voor conflicterende richtingen op rood kunnen zetten, zodat de linksaf-be- wegmg op veilige wijze kan worden gemaakt. Eenzelfde oplossing bestaat reeds voor de bussen van lijn 71 die, komende van de Lanckhorstlaan-(west) de Bronsteeweg-noord inrijden. Het is 9ewenst tegelijkertijd de situatie voor de voetganaers die op de Bronsteeweg ten noorden van het kruispunt met de Lanckhorstlaar, oversteken te verbeteren in die zin dat zij geheel beveiligd kunnen oversteken (even-' als op de andere oversteekplaatsen op het onderhavige kruispunt). De kosten van het aanbrengen van een detectielus en de overige noodzakelij- ke wijzigingen van de verkeersl ichteninstallatie worden geraamd op i 6 000 Wij stellen u voor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. Over de plaats en de vormgeving van de halteplaatsen c.a. vindt nog over- leg plaats met de beide betrokken busmaatschappijen. Hieromtrent zai u zo

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 113