iSti 4e afd. 25 maart 1982 39 VASTSTELLING GETAL WEKELIJKSE LESUREN VAKONDERWIJS Heemstede, 9 maart 1982. Aan de raad, Ingevolge artikel 101bis, eerste lid, van de Lager-onderwijswet 1920 dient jaarlijks vöör 1 maart het getal wekelijkse lesuren te worden be- paald, gedurende hetwelk aan de openbare lagere scholen in dat jaar vak- onderwijs zal worden gegeven. Dit getal wordt bepaald door deling van het totaal aantal uren te geven vakonderwijs door het aantal verplichte leer- krachten dat aan de scholen verbonden dient te zijn. Dit getal is mede be- palend voor de mate waarin aan de bijzondere schoolbesturen doorbetaling zal plaatsvinden van de uitgaven die ten behoeve van de openbare scholen zijn gedaan. Laatstelijk bij uw besluit van 29 oktober 1981, nr. 122, is het getal vastgesteld op 1 ,8261 Sedertdien heeft het aantal onderwijzers noch het aantal uren vakonderwijs wijziging ondergaan. Ingevolge de wette- lijke bepalingen dient het getal niettemin opnieuw en wel voor het thans lopende kalenderjaar, te worden vastgesteld. Dat de genoemde datum van 1 maart is overschreden heeft wettelijk gezien geen consequenties; de schoolbesturen zijn overigens reeds op de hoogte van het getalzoals dat in 1932 zal dienen te luiden. Wij brengen u bij deze gelegenheid op de hoog- te van de circulaire van de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschap- Pen van 30 december 1981, nr. C 810497 BO/KL - 649.399, waarin een tot stand te brengen Koninklijk Besluit wordt aangekondigd. Bij dit K.B. zal een wij- ziging in de Lager-onderwijswet 1920 van kracht worden, welke een nieuw stelsel van rijksvergoeding voor het vakonderwijs betekent. Eén van de con- sequenties van het gewijzigde stelsel zal zijn, dat met ingang van 1 augus- tus aanstaande het getal wekelijkse lesuren opnieuw dient te worden vastge- steld en wel voor het schooljaar 1982-1983. De bepaling van laatstbedoeld getal is onder meer afhankelijk van het aantal verplichte leerkrachten dat in dat schooljaar aan de scholen verbonden zal zijn. Omdat dit aantal thans n°g niet met zekerheid is vast te stellen en overigens ook omdat het aange- kondigde Koninklijk Besluit nog steeds niet is verschenen, zullen wij u in een later stadium een voorstel doen ter vaststelling van het nieuwe getal Daarbij zal tevens worden voorgesteld het aantal uren vakonderwijs ten op- zichte van het lopende schooljaar te verminderen ter uitvoering van de

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 15