4e afd. 29 april 1982 33 ROUTERINGSVERORDENING VERVOER GEVAARLIJKE STOFFEN Heemstede, 6 april 1982. Aan de raad, De toenemende hoeveelheid gevaarlijke stoffen welke over de weg door vaak dichtbevolkte gebieden wordt vervoerd, heeft zowel bij de plaatselijke als de hogere overheid- en uiteraard bij de bevolking - bezorgdheid gewekt. Om de risico's van dit vervoer te beperken is reeds door verscheidene gemeen- ten een "Routeringsverordening vervoer gevaarlijke stoffen" vastgesteld. Regels met betrekking tot gevaarlijke stoffen zijn gesteld in de Wet Gevaar- lijke Stoffen van 20 juni 1963 en in het op grond van deze wet uitgevaar- digde Reglement betreffende het Vervoer over Land van Gevaarlijke Stoffen, afgekort VLG. (Staatscourant van 28 september 1979, nr. 189). Ten aanzien van de routering bepaalt Bijlage 2, Hoofdstuk II, artikel 5 van het VLG: 1. Transporteenheden met gevaarlijke stoffen moeten een zodanige route vol- gen, dat bebouwde kommen zoveel mogelijk worden vermeden. 2. Transporteenheden met meer dan de in tabel 1 en tabel 2 (zie bijlage) be- doelde hoeveelheden gevaarlijke stoffen (in kolom: "Routering")mogen in gedeelten van gemeenten, binnen welke gedeelten bij plaatselijk voor- schrift voor het vervoer van gevaarlijke stoffen wegen of weggedeelten ziji aangewezen als zodanig zijn aangeduid met borden overeenkomstig model nr. 98 van Bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens geen gebruik maken van anders dan die wegen of weggedeeltenbehoudens schriftelijke ontheffing van de bij plaatselijk voorschrift aangewezen autoriteit. Blijkt uit het bovenstaande reeds dat terzake van routering een taak voor de gemeentelijke overheid is weggelegd, artikel 22 van de Wet Gevaarlijke Stof- fen vermeldt daarenboven nog dat de bevoegdheid tot het maken van provinciale en gemeentelijke verordeningen ten aanzien van de onderwerpen, waarin deze wet voorziet, gehandhaafd blijft, voorzover deze verordeningen niet met deze wet of de daarop steunende voorschriften in strijd zijn. Voorts biedt arti- kel 168 van de gemeentewet uiteraard uw raad de mogelijkheid om verordenin- gen vast te stellen, onder meer in het belang van de openbare veiligheid der gemeente. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 1