GEWIJZISD EXEMPLAAR 4e afd. 29 april 1982 47 WOONRUIMTEVERORDENING Heemstede, 20 april 1982. Aan de raad, val - iou- aaar Bij uw besluit van 28 november 1975, nr. 125a, werden, ter voldoening jere aan het bepaalde in artikel 4 van de Woonruimtewet 1947, regelen vast- gesteld omtrent de toepassing van artikel 1 van deze wet, de Woonruimte- 3r. verordening genoemd. Op grond van artikel 1 van de Woonruimtewet 1947 is Tistedé het verboden een zelfstandige woongelegenheidals omschrever. in de ir. ar-;ge] tikel 3 van de wet bedoelde nadere voorschriftenin gebruik te nemen of pe-j. te geven, tenzij door ons college voor het in gebruik nemen schriftelijk vergunning is verleend aan degene, die de woongelegenheid wenst te betrek-5 ken. De in artikel 3 van de wet bedoelde nadere voorschriften zijn vastge- steld in de Woonruimtebeschikking 1974, laatstelijk gewijzigd bij besluit van de minister van voikshuisvesting en ruimteiijke ordening van 30 novem-eve- ber 1981. De bepalingen van de door u vast te stellen Woonruimteverorde- st, ning mogen niet in strijd zijn met de Woonruimtebeschikking 1974. de Het geheel van voorschriftenin acht te nemen bij de beslissing op een se- verzoek om een vergunning voor het in gebruik nemen van een woning, isver-niet vat in de Woonruimtewet 1947, de Woor.ruimtebeschikking 1974 en in de Woon-r de ruimteverordening. loem- Op basis van da gewestelijke nota woonruimteverdel ing is een cntwerp var. je een nieuwe Woonruimteveroraening opgesteld waarbij de ambtelijke werkgroep»1ing van de gewestgemeenten ten nauwste is betrokken. Het ontwerp heeft de in- jk dat steimiing van de gewestelijke kring huisvesting en van de gewestel i jke com- ?en missie sociale zaken. De in artikel 3 van de ontwerp-verordening genoemde Jening "nadere voorschriften" die in het belang van een doeimatige wconruimtever- deling door ons college kunnen worden gegeven, zijn in ontwerp gereed, tstel- eveneens na iritensief overieg met de ambtelijke werkgroep en de genoemde gewesteiijke kring huisvesting en de commissie sociale zaken. Naast het ontwerp van een nieuwe Woonruimteverordening ieggen wij u een exempiaar van de ontworpen "Nadere voorschriften" ter kennisneming voor. De tekst van de Woonruimtebeschikking 1974, zoals deze sedert 1 januari j.l. luidt, alsmeae een exemplaar van de Nota Woonruimteverdeiing van hei gewest, liggen voor u ter inzage. -1- 3n

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 67