4e afd. 29 aprii 1982 47 Ter toelichting van het ontwerp Woonruimteverordening delen wij u het volgende mede. De artikelen 12 en 3 van hoofdstuk 1 zijn nagenoeg gelijk aan de redak- tie van de artikelen 12 en 3 van de te vervangen Woonruimteverordening van 28 november 1975; alieen de omschrijving van het bruto-inkomen in ar- tikel 1 is vervangen door belastbaar-inkomen, waardoor bij het bepalen van de verhouding tussen inkomen en huurprijs aansluiting wordt verkregen aan de beschikking individuele huursubsidie, bij welk.e beschikking de ver- houding tussen belastbaar inkomen en netto-huurprijs eveneens bepalend is. Nieuw zijn de artikelen 4 tot en met 8 van hoofdstuk 2. De reeds jaren ge- volgde regels van inschrijving van woningzoekenden hebben hier een piaats gekregen in de verordening, zulks in overeenstemming met de zienswijze vnn de meerderheid van de besturen van de gewestgemeenten. Het wordt van groot belang geacht dat de voorwaarden om als woningzoekende te kunnen worden in- geschreven binnen het gewest gelijkluidend zijn. De artikelen 4, 5 en 6 van de te vervangen Woonruimteverordening geven voor- schriften omtrent het aanvragen van een woonvergunning en geven voorts aan in welke gevallen een vergunning moet worden verleend of wordc geweigerd. Deze bepaiingen hebben in de ontwerp-verordening een p'laats gevonden in hoofdstuk 3, de artikelen 9, 10 en 11. Deze bepalingen zijn aangevuld en in overeenstemming gebracht met de voorschrifter, uit de Woonruimtebeschikking 1974, zoals deze thans luidt. Met de weergave van da voorschriften uit de Woonruimtebeschikking wordt beoogd het geneel van bepaiinger c-n voorschrif- ten met betrekking tot de woonruimteverdeling ir, één verordening samen te voegen, mede tot basis voor de voorlichting van woningzoekenden. In ver- band met dit laatste aspekt vermolden wij dat het in iiet voorremen ligtom, zo spoedig mogelijk na vaststelling van de nieuwe Woonruimteverordening en van de "Nadere Voorschriften" informatie beschikbaar f.e stellen door middel van een samen te stellen folder, naar het voorbeeid van een buurgemeente. Nieuw is in de ontwerp-verovdening de urgentiebepaling in artikel 12 van hoofdstuk 4. A1s basis-nulpmiddeI bij het bepalen van de urgentie van een inschrijving als woningzoekende is in alle gewestgemeenten gekozen voor een puntensysteem. Dit systeem is uitgewerkt in de artikelen 2 en 3 van da ont- worpen "Nadere voorschrifcen"Het systeem is betrekkelijk eenvoudig gehou- den omdat een al te grote verscheidenheid aan criteria weinig bevorderlijk is voor een goed inzicht ih de werking van het systeem. Het is onze bedoe- ling om na eer, "proefjaar" te bezien of het systeem wijziging behoeft. _2_

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 68