47 Uit een oogpunt van gewenste overzichtelijkheid van het puntensysteem zijn, zoals uit artikel 4 van de "Nadere voorschriften" blijkt, de geval- len van herhuisvesting bij gedwongen ontruiming buiten het systeem gehou- den. In deze gevailen is een grote verscheidenheid van situaties denkbaar, vraarvoor een afzonderlijke individuele benadering is vereist. De verwijzing in artikel 11, eerste lid, sub b en c van het ontwerp van de Woonruimteverordening naar de door ons college vast te stellen "Nadere voorschriften" is uitgewerkt in artikei 7, betreffende de huurquote en in artikel 6, betreffende de bezettingsgraad, van het ontwerp van ciie voor- schriften. De laatste zin van artikel 6 neeft betrekking op de in HeemstedeJ al vele jaren gevolgde richtlijn dat in uitzondering op de algemene regel een 4-kamerflat ook toewijsbaar is aan een 2-persoonshuishouden, mits bei- der samengestelde leeftijd 50 jaar of hoger is. Volledigheidshalve merken wij hierbij op dat een tweetal leden van ons college bezwaar heeft tegen de redaktie van artikel 7 van de concept nadere voorschriften. Wij merken tenslotte op dat de vaststelling van de huurprijs-respektieve- lijk de koopprijsgrens van woningen, waarvoor een vergunning is vereist, opgenomen in artikel 1 van de Woonruimtebeschikking 1974 en v;aarvoor de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening aan uw raad de be- voegdheid heeft gegeven deze grenzen met ten hoogste 50% te verhogen, niet in het ontwerp van de Woonruimteverordening is opgenomen. Wij geven er de voorkeur aan u daarover een afzonderlijk voorstel te doen omdat de genoem- de minister deze grenzen jaarlijks opnieuw vaststelt aan de hand van de ontwikkeling van de inkomens en van de huurprijs- en koopprijsontwikkeiing van woningen. Bij een voortzetting van dat beleid is het waarschijnlijk dat wij u ook jaarlijks een voorstel tot nadere vaststelling van die grenzen zullen doen toekomen, zonder dat een wijziging van de Woonruimteverordening noodzakelijk is. Het ontwerp van de Woonruimteverordening bieden wij u hierbij ter vaststel- ling aan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Eosch. 4e afd. 29.april 1982

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 69