4e afd. 29 april 1982 47 5. Een besluit tot weigering van een vergunning wordt schriftelijk en gemotiveerd aan de aanvrager medegedeeld. 6. De vergunning kan worden ingetrokken, indien achteraf blijkt dat bij de aanvraag verstrekte gegevens onjuist zijn gev/eest. Artikel 10. Behoudens het bepaalde in het hierna volgende artikel wordt de vergunning verleend: a. aan de aanvrager die een in eigendom toebehorende vrijkomende woning in gebruik wii nemen; b. aan de aanvrager die door de rechtmatige verhuurder als gegadigde is voorgedragen. Artikel 11. 1. De vergunning wordt geweigerd: a. indien de aanvrager geen ingezetene is, noch econornisch gebor.de b. indien het inkornen van de aanvrager meer bedraagt dan een door bur- gemeester en wethouders in nadere voorschriften te bepalen veelvoud van de huurprijs van de gevraagde woning; c. indien het aantal personen dat de woning blijkens de aanvraag zal bewonen, in verhouding tot de grootte van de woni:ig rriet in over- eenstemming is met daaromtrent door burgemeester en wethouders in nadere voorschriften bepaalde; d. indien het verlenen van de vergunning het gebruik van meer dan één woning tot gevolg zou hebben. 2. De eis van het economisch gebonden zijn wordt niet gehanteerd ten aan- zien van degenen die niet of niet meer duurzaam aar het arbeidsproces deelnemen; hiertoe worder. in elk geval gerekend gepensioneerden, ern- stig invaliden, langdurig werklozen, van echt gescheiden personen, rerr.i granten en uit het buitenland terugkerende militairen. 3. Met uitzcndering in zoverre van het bepaalde in het eerste lid wordt de vergunning in ieder geval verleend aan de eigenaar van een woning die laatscelijk door zijn rechtsvoorganger vrerd bewoond, indieri deze rechtsvoorganger de woning heeft moeten vervreemden, omdat hij buiten de gemeente op een afstand van zijn wcning van meer dan een uur reizen rnet gebruikmaking van openbaar vervoer, daadwerkel i jk een werkkr ing heef aanvaard, nadat hij ten genoegen van burgemeester en wethouders heeft aangetoond, dat hij de woning docr een beëdigd taxateur heeft laten

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 73