2e afd. 25 maart 1982 BOUW 120 WONINGWETWONINGEN PLAN MERLENHOVEN 35 Heemstede, 9 maart 1982. Aan de raad, Binnenkort zal met de bouw van 120 woningwetwoningen in het plan Merlen- hoven worden begonnen. De bouw geschiedt door Bouwbureau EBA B.V. te Amsterdam in opdracht van de woningbouwvereniging "De Haemstede". De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening kan met het bouw- plan instemmen en is inmiddeis akkoord gegaan met de overeengekomen aan- neemsom. De woningen bevatten hai met toilet, woonkamer/open keuken, drie slaapkamers, douche met toilet en een berging. Voor de financiering zai geen rijkslening ter beschikking worden gesteld. De woningbouwvereniging dient zelf een zogenaamde klimlening op de kapitaalmarkt te sluiten. Zodra de concept-overeenkomst tussen de woningbouwvereniging en de geldgever is opgemaakt dient door uw college een besluit te worden genomen waarbij de kiimlening wordt gegarandeerd. De bouwkosten worden, inclusief omzetbelas- ting, geraamd op f 12.026.074, Hierin zijn begrepen de aanneemsom voor de bouw inclusief de kosten voor de c.v. installatiearchitectenhonorarium, constructeurskosten, aansluitkosten, kosten dagelijks toezicht, kosten on- voorzien en renteverlies tijdens de bouw. De grondkosten worden geraamd op f 2.953.019,--. Hierin zijn tevens begrepen de kosten voor bouwrijp maken, gemeenschappelijke paden, drainage en renteveriies tijdens de bouw. De totale stichtingskosten worden derhalve geraamd op f 12.026.074,-- f 2.953.019,f 14.979.093,of f 124.825,per woning. Voor de berekening van de vraaghuur geldt de tabel behorende bij de beschik- king geldelijke steun huurwoningen 1975. Het percentage bedraagt 5,1 van de stichtingskostenzodat de gemiddelde aanvangshuur berekend is op f 530,55 per woning per maand exciusief de kosten van risicoverrekening wegens loons- verhogingen en stijging materiaalprijzen, eventueel meerwerk en hogere grond- kosten. Deze kosten zullen ook in de a'anvangshuur opgenomen moeten worden. Het verschil tussen de werkelijke lasten en voornoemde vraaghuur zal wor- den gedekt door een jaarlijks stijgende bijdrage van het rijk. De aanvraag om verstrekking van de rijksbijdrage is reeds aan de Hoofdingenieur-Direk- teur van de Volkshuisvesting in de provincie Noord-Holland ingezonden. Over de aanvraag en acceptatie van de rijksbijdrage dient uw college te be-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 7