4e afd. 29 april 1982 52 bestaan deze verschillen immers eveneens; ook dan zullen de minder ak- tieve of behendige leerlingen zich optrekken aan de andere groepsleden. Voorwaarde is weldat de akkommodatie voor omkleden en douchen voldoen- de is. W|t de openbare scholen betreft kan hiervoor steeds een geschikte oplossing worden gevonden. Overigens wordt ook op veel andere scholen in Heemstede en elders gezamenlijk aan jongens en meisjes gymnastiekles ge- geven. Wat betreft de vaststelling van een verantwoorde groepsgrootte hebbenwij - op basis van een advies van een deskundige op dit gebied - als leidraad genomendat bij de lessen een bewegingsruimte van 8 m2 per leerling be- schikbaar moet zijn. Als maximum dient daarbij een groepsgrootte van 30 leerlingen te worden aangehouden. Aan dit aantal leerlingen kan in een modern gymnastieklokaal met een oppervlakte van 252 m2 tegelijkertijd les' worden gegeven. Naarmate het gymnastieklokaal kleiner is zal de groepsgroot- te naar verhouding minder dienen te zijn. De Heemsteedse openbare scholen hebben gymnastiekiokalen die, wat de oppervlakte betreft, variëren van 150 tot 252 m2Het maximum aantal leerlingen per groep varieert daardoor van 17 tot 30. Bij de voor u ter inzage gelegde stukken is een gedetailleerde berekening opgenomen van het aantal uren gymnastiekonderwijs dat, rekening houdend met de beschikbare zaalruimte en het aantal leerlingen, aan de onderschei- dene scholen in het schooljaar 1982-1983 nodig is. Het totaal aantal uren bedraagt 31,5. De staatssecretaris heeft normen vastgesteld, die bij toepassing op de Heemsteedse openbare scholen resulteren in een aantal door het rijk te ver- goeden aantal klokuren van 14. De overschrijding bedraagt derhalve 17,5. Op basis van 20 verplichte leerkrachten bij het openbaar lager onderwijs bedraagt het getal wekelijkse klokuren vakonderwijs per verplichte onder- wijzer als bedoeld in het Koninklijk Besluit derhalve 20 17,5 0,875. Bijgaand bieden wij u een ontwerp-besluit aan tot vaststelling van dit ge- tal Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester, O.R. van den Bosch. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 94