4e afd. 29 april 1982 BEHEERSPLAN 1982 - 1992 WANDELBOS GROENENDAAL 53 Heemstede, 14 april 1982. Aan de raad, Hierbij bieden wij u aan het concept Beheersplan 1982-1992 voor het wan- delbos GroenendaalTer toelichting delen wij u het volgende mede. Reeds lang is bekend dat het wandelbos dringend verbetering behoeft. Grote gedeelten zijn kaal geworden; op veel plaatsen ontbreekt de kruiden- laag, evenals de onderbeplantingverder zijn veel paden nauwelijks meer zichtbaar. De grote recreatiedruk is een van de oorzaken van het verval daarnaast moet het feit genoemd worden dat in de na-oorlogse jaren weinig aan nieuwe aanplant is gedaan. Het Staatsbosbeheer heeft zich in 1975 bereid verklaard advies uit te bren- gen over een renovatie van het bos. Nadat in 1975/1977 een algemene inven- tarisatie had plaats gehad en recreatietellingen waren gehouden, werd in 1978/1979 een bosbouwkundige inventarisatie opgesteld. In 1979 hebben wij voorlopige beleidsbeslissingen genomen ten behoeve van het opstellen van een bosbeheersplan. Na advies van de commissie voor de recreatie en de com- j missie voor het gemeentelijk technisch bedrijf kozen wij voor de volgende uitgangspunten: - instandhouden van het aanwezige bosareaalmaar toch ruimte laten voor verwezenlijking van een aantal recreatiefunkties - de hoofdfunktie blijft recreatie, maar dit mag niet leiden tot verdere verschraling van het bos; - binnen de funktie recreatie wordt het accent gelegd op wandelrecreatie, zulks met behoud van de bestaande recreatieve voorzieningen - de parkeercapaciteit voor motorvoertuigen vrordt niet afgestemd op een topdag (500 plaatsen) en niet op een drukke weekeinddag (300 plaatsen) en wordt ook niet zoveel mogelijk beperkt (200 plaatsen), maar wordt vastgesteld op 265 plaatsen. Het parkeren van bussen dient nader te v/or- den bezien. De parkeervoorzieningen handhaven op de huidige plaatsen.te weten:1) aan Molenlaan tegenover kinderboerderijca. 67 plaatsen; 2) tegenover restaurant, ca. 178 plaatsen; 3) langs Sparrenlaan, ca. 20 plaatsen. Voor het overige deel van het bos parkeren van motorvoertuigeri -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 97