4e afd. 29 april 1982 53 cultuur, dus loofhout zonder naaldhout en naaldhout zonder loofhout. Om het parkachtige karakter van het bos nog beter tot uiting te iaten komen en om bovendien voor de rekreant wat meer duideiijke herkennings- punten te creëren, wordt de verhouding naaidbos: loofbos gewijzigd in ca. 1:3, hetgeen een toename van het areaal naaldhout betekent van 17% tot 25%. Dit kan bereikt worden, door op plaatsen waar naaldhout als minderheid in een gemengde opstand voorkomt, deze uit te breiden en er zodoende de hoofdboomsoort van te maken. Toegankelijkheid. Om het thans aanwezige bosareaal te kunrien behouden, moet verschraling worden tegengegaan. Deze verschraling wordt veroorzaakt door zeer grote rekreatiedruk. Om deze rekreatiedruk in goede banen te kunnen leiden en het bos voor rekreatie - met de nadruk op wandelrekreatie - geschikt te houden, is er een verkeersplan ontwikkeld. Door het plaatsen van een slag- Boom op de Sparrenlaan kan gemotoriseerd verkeer vanaf de Herenweg deze slechts 150 meter oprijden. Het overige gedeelte van de Sparrenlaan wordt voor alle gemotoriseerde verkeer afgesloten door een tweede slagboom nabij het restaurant. De Molenlaan blijft tweerichtingverkeer tot het woonhuis Groenendaal 4. Vanaf dit punt tot de Bosbeeklaan wordt éénrichtingsverkeer ingesteld. Tevens worden op dit gedeelte verkeersdrempels aangebracht. De Bosbeeklaan blijft in zijn geheel tweerichtingsverkeer Hetzelfde geldt voor de Vrijheidsdreef De weg vanaf de Glipper Dreef tot Mariënheuvel blijft ook toegankelijk voor verkeer uit beide richtingen. Met een slagboom wordt deze weg voor- bij de ingang Mariënheuvel afgesloten. Voor fietsers wordt het tweerichtingsverkeer gehandhaafd via de bestaande, voor deze categorie bestemde ingangen. Bromfietsers zuilen alleen worden toegelaten op de Bosbeeklaan. Op het terrein ten zuiden van de Beukenlaan worden geen honden toegelaten. Het hondenvrij maken en houden van dit gedeelte van Meer en Berg vergt ook beheersmaatregelenzoals het plaatsen van borden. Rekreatieve voorzieningen De parkeermogelijkheden zullen duidelijk worden gemarkeerd en het aantal parkeerplaatsen voor de rekreant zal beperkt worden tot drie, te weten:

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 99