4e afd. 27 mei 1982 AANKOOP VAN KUNSTWERKEN 61 Heemstede, 11 mei 1982. Aan de raad, In uw vergadering van 27 november 1980 werd namens ons college toegezegd dat een voorstel zou worden ingediend voor een aankoopregeling oie op enigszins geobjektiveerde manier besteding van geld vcor de aankoop van kunstwerken mogelijk zou maken. Een voorstei tot het vaststellen van zo'n aankoopregel ing kan naar de me- ning van ons college alleen maar zinvol gedaan worden als er jaariijks daadwerkelijk tenminste f 10.000,-- besteed kan worden aan het aankopen van kunstwerken. Voor lagere bedragen is het in het leven roepen van een aankoopregeling overdreven. Wij bieden u hierbij een concept-besluit aan waarbij een Adviescommissie kunstaankopen in het leven wordt geroepen en waarbij tevens de bevoegd- heden en samenstelling van deze commissie worden geregeld. Hierbij moest uit verschillende mogelijkheden een keus gedaan worden. Hierop kan de vol- gende toelichting gegeven worden. Onze voorkeur is uitgegaan naar een adviescommissie, omdat ons collegedan in laatste instantie betrokken blijft bij het aankopen van kunstwerken en daarop dan ook aanspreekbaar blijft voor de raad. Ten aanzien van erikele concrete zaken zoais het organiseren van een tentoonstellingde beocrde- ling van de vraag of er sprake is van een beeldende kunstenaar aan de hand van de kwaliteit van het ingeleverde werk en de bepaling of er spraké is van een recent werk heeft de commissie besl issingsbevoegdheden. Orn deze reden is de insteiling van de commissie gebaseerd op artikel 61, lid 1 on- der a van de gemeentewet. Wij hebben ons beraden over de vraag of uitsluitend over de aanschaf van kunstwerken advies uitgebracht moet worden of dat dit advies zich ook zou moeten uitstrekken over het overige gemeentelijke cultuurbeleid. In de voorliggende regeling wordt volstaan met het alleen adviseren over het aankopen van kunstwerken. Dit aankopen kan dan betrekking hebben op de normale jaarlijkse aankopen maar kan ook incidenteel op verzoek van colle- ge geschieden, Wij willen hiermede eerst ervaring opdoen, alvorens verder te gaan. Uiteraard blijft het mogelijk in overleg met de desbetreffende,^

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 11