4e afd. 27 mei 1982 61 Concept-reglement voor het aankopen van werk van beeldende kunstenaars door de gemeente Heemstede. Artikel 1. Voor het aankopen van recente werken van beeldende kunst stelt'de gemeen- te jaarlijks bij de vaststelling van de gemeentebegroting voor dat jaar een bedrag beschikbaar. Zowel de in artikel 14 bedoelde publieksprijs als de kosten, verbonden aan het werk van de Adviescommissie kunstaankopen ko- men ten laste van dit bedrag. Artikel 2. Er worden aankopen gedaan uit alle categorieën van beeldende kunst; desge- wenst verdeeld over een aantal jaren. Artikel 3. Inzending staat open voor iedere in de gemeente Heemstede wonende beelden- de kunstenaar. Artikel 4. Alleen recent werk komt voor aankoop in aanmerking. De Adviescommissie kunstaankopen bepaalt wanneer van recent werk kan worden gesproken. Artikel 5. Het maximale aantal inzendingen is op praktische gronden bepaalt op 3. Van de leden van de Adviescommissie kunstaankopen wordt verondersteld, dat zij geen werk ter beoordeling inzenden. Artikei 6. De kunstenaar bepaalt de vraagprijs voor de door hem ingezonden werken. Artikel 7. Het ingezonden werk moet ges i qnee rd zijn; tevens dient aan het kunstwerk gehecht te zijn naam en adres van de kunstenaar, de titel of code van het werk en de prijs inclusief omzetbelasting. Artikel 8. In de prijs van elk werk is begrepen een eventueel na aankoop door de kun- stenaar aan te brengen passende encadrering. Artikel 9. a. Inzending van werken kan plaatsvinden op door de Adviescommissie kunst- aankopen bepaalde dagen en plaatsen. b. De werken moeten vergezeld gaan van een ingevuld en ondertekend inzen- dingsformulier. Inzendingsformulieren met reglement betreffende de aan- kopen zijn verkrijgbaar bij de gemeentesecretarie. Artikel 10. De selektie geschiedt op door de Adviescommissie kunstaankopen bepaalde -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 16