4e afd. 27 mei 1982 62 Voor wat betreft deze laatste instantie moet de kanttekening worden ge- maakt, dat men de noodzaak van het aanstellen van een mi1ieuconsuient in twijfel trekt. De hoofden en hoofdleidsters van de openbare lagere en kleuterscholen spre- ken als voorkeur uit vooralsnog alleen over te gaan tot het instelien van de milieuraad. Realisering van de voorstellen m.b.t. de milieuconsulent en het centrum lijkt hen, gelet op de financiële mogelijkheden van de gemeente en de financiële noden van het onderwijs, niet wenselijk. Het hoofdenkontakt kleuteronderwijs/lager onderwijs meent, dat ook de gel- den, gemoeid met het funktioneren van de miiieuraad, beter besteed zouden kunnen worden aan handhaven en/of uitbreiden van de huidige faciliteiten binnen het onderwijs. Hierbij wordt v;e1 de kanttekening gemaakt, dat de houding t.o.v. de milieuraad alleen geldt voorzover deze aktiviteiten ont- piooit t.b.v. de consulent en de ruimte. De conclusie lijkt dan ook gewet- tigd, dat men wei positief staat tegenover de werkzaamheden van de milieu- raad m.b.t. de jaarlijks te houden milieuakties. Overigens komt realise- ring van de in de nota vervatte voorstelien niet alleen ten goede aan het onderwijs, maar ook aan groeperingen of personen die buiten deze doelgroep vallen (vergeiijk blz. 7 en 8 van de nota). In navolging van de werkgroep milieu- en natuurbeheer menen wij, dat de in- houd van de reakties geen aanleiding geeft tot het aanbrengen van wijzi- gingen in de inhoud van de nota. De wenselijkheid van realisering van de daarin opgevoerde voorsteilen blijft aanwezig. Van deze voorstellen zijn er reeds twee opgevoerd als projekt in het kader van de bijstelling van het beleidsplan, n.l. het aanstellen van een part- tima milieuconsulent en het op- en inrichten van een milieuvoorlichtings- centrum. Het derde voorstelhet instellen van een milieuraad, behoeft niet als projekt te worden opgevoerd, omdat de hieraan verbonden kosten beneden de grens van S 5.000,— liggen. In de nota (blz. 15 en 16) is reeds aangegeven waaruit het takenpakket van de raad zal bestaan. Eén van deze taken is het adviseren over het be- heer van het op te richten milieuvoorlichtingscentrum. Bovendien zou de aan te trekken milieuconsulent in sterke mate betrokken worden bij het funk- tioneren van de raad. Mochten deze projekten niet voor realisering in aan- merking komen, dan blijven alsconcrete taken voor de raad over: - het uitoefenen van een stimulerende invloed op het door de gemeente ge- voerde milieubeleid en het ongevraagd of gevraagd adviseren m.b.t. 9

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 20