4e afd. 27 mei 1982 62 gemeentelijke beleidsbeslissingen die het ieefmilieu beînvioeden, en - het mede vorm geven aan de door het jaar heen te houden milieuakties Meer in het algemeen is het doei van de instelling van een milieuraad het betrekken van daarvoor in aanmerking komende organisaties bij het bevcr- deren van het milieubesef in oiize gemeente. Een doeldat alleen bereikt kan worden met behulp van inzet en enthousiasme van het op dit terrein aktieve partikuliere initiatief. Instelling van de raad biedt een kaaer voor bundeling van de hierop gerichte aktiviteiten. Dit vormt o.i. al voldoende reden om een milieuraad in het leven te roe- pen. De realisering van overige voorstellen uit de nota hangt af van de prioriteit welke uw raad aan de daarop betrekking hebbende projekten zult geven. Wij stellen u voor nu reeds over te gaan tot vaststelling van de nota en het principe-besluit te nemen over te gaan tot instelling van de milieu- raad. Bij nadere overweging is ons college tot het oordeel gekomen, dat, mede gezien de financiële beperkingen die ook onze gemeente zich in de toe- komst zal moeten opleggen, afgezien moet worden van het uitkeren van pre- sentiegelden aan de leden van de in te stellen raad. Naar aanleiding van dit principe-besluit kan aan de betrokken organisaties en instel 1 ingen 'worden gevraagd of zij bereid zijn een vertegenwoordiger in de raad zitting te laten nemen en, zo ja, wie dit zal zijn. Aan de hand van deze respons zal u ter vaststelling worden aangeboden een verordening, regelende de bevoegdheid en de samenstel1ing van de raad. De in de nota vervatte uitgangspunten zullen hierbij in acht worden genomer.. De op dit voorstel betrekking hebbende stukken liggen voor u ter mzage. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 21