Heemstede, 11 mei 1932. Aan de raad, In een circulaire van 5 maart 1982, nr. AB82/U439, heeft de ministervan binnenlandse zaken ons medegedeeld, dat het kabinet heeft besloten de vijfde mei aan te wijzen als een jaarlijks terugkerende nationale feest- dag waarop de rijksdienst zoveel mogelijk gesloten zal zijn. De viering van die dag zalgezien het karakter van de nationale bevrijdingsdag en de onverbrekelijke samenhang met de dodenherdenking op de vierde mei, steeds plaatsvinden op de vijfde mei, ook wanneer deze dag op een zater- dag of zondag valt. Genoemde bewindsman verzoekt voor het in dienst van de gemeente zijnde personeel op overeenkomstige wijze te handelen. Wij hebben besloten vijf mei aan te wijzen als een dag, waarop de gemeen- tedienst is gesloten en waarop aan de gemeente-ambtenaren verlof met be- houd van bezoldiging wordt verleend. Inmiddels heeft het Centraal Bureau inzake gemeenschappelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenneden in een circulaire van 26 maart 1982, nr. 2-1855, advies uitgebracht over de recntspositionele uitwerking in de bepalingen van het Algemeen Ambtenarenreglement. De eerste mogelijkheid zou zijn om aan de in artikel D 1, lid 5, genoemde dagen de vijfde mei toe te voegen. Dit zou tot gevolg hebben, dat aan amb- tenaren die in het beiang van de dienst op die dag toch zouden moeten vver- ken, op grond van het bepaalde in artikel C 3, vijfde lid, onder b, van het Algemeen Ambtenarenreglement, overwerkvergoeding zou moeten worden uitbe- taald en wel het hoogste percentage. Een andere mogelijkheid zou zijn een zodanige uitwerking, dat in plaats van overwerkvergoeding compenserend verlof wordt gegeven op een anderedag. Een dergelijke regeling is neergelegd in het rijksambtenarenreglement. Het Centraal Orgaan is van mening, dat het thans aanbeveling verdient een soortgelijke regeling, als neergelegd in het rijksambtenarenreglernent, in te voeren. Daartoe is een wijziging noodzakelijk van enkele in hoofdstukD van het Algemeen Ambtenarenreglement opgenomen artikelen.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 3