5e afd. 24 juni 1982 FINANCIELE MEDEWERKING HARMONIE ST. MICHAEL Heemstede, 1 juni 1982. Aan de raad, Het bestuur van de Harmonie "St. Michaë'I" doet een beroep op de gemeente voor het verlenen van financiële medewerking bij de gedeeltelijke vervan- ging van het instrumentarium van het tamboerkorps. Kort geleden heeft de harmonie een nieuwe instrukteur aangetrokken die eisen stelt aan opleiding en kwaliteit van het korps. De huidige instrumenten zijn ruim 8 jaar oud, zijn niet meer van goede kwaliteit en dienen vervangen te worden. Op 4 december 1981 heeft hierover een bespreking plaatsgevonden tussen een afvaardiging van de Harmonie "St. Michaël", de Adviescommissie vaii het Provinciaal Instrumenten Fonds en de afdeling welzijn en maatschappe- lijke zorg. Naar aanleiding van dit gesprek heeft de harmonie een nieuwe aangepaste aanvraag ingediend. De vervanging van het instrumentarium vergt een uit- gave van i 9.283,72. Tevens verzoekt het bestuur bij deze subsidieaanvraag twee reeds in 1981 aangeschafte instrumenten ad. i 56D,-- te betrekken. De totale kosten van de vervanging van het instrumentarium bedragen dan f 9.843,72. Het bestuur denkt aan de volgende financiering: - J subsidie Provinciaal Instrumenten Fonds; - 1 subsidie Gemeente Heemstede; - J renteloos voorschot Gemeente Heemstede; - J eigen middelen Harmonie "St. Michaël". In het sociaal-cultureel plan 1982 t/m 1985 is een projekt "verhoging sub- sidies aan organisaties werkzaam op het gebied van de amateuristische kunstbeoefening die met financiële problemen te kampen hebben opgevoerd. Dit projekt heeft tot dusver onvoldoende prioriteit verkregen. Dit pro- jekt is overigens niet specifiek van toepassing op investeringssubsidies. Gesteld kan worden, dat in het sociaal-cultureel plan 1982 t/m 1985 een projekt ontbreekt dat het mogelijk maakt investeringssubsidies te verle- nen.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 15