5e afd. 24 juni 1982 69 Gelet op het tot dusver gevoerde beleid menen wij, dat toch aan het sub- sidieverzoek van de Harmonie "St. Michafe'V' in beginsei kan worden voldaan. Met ingang van 25 juni 1981 is in werking getreden de subsidieverordening sociaal-cultureel werk. In hoofdstuk III, paragraaf 2 worden de investe- ringssubsidies behandeld. Bij het opstellen van de subsidievoorwaarden is echter gebleken, dat nog te weinig inzicht in de financiële problemen van de insteVlingen op het ge- bied van de amateuristische kunstbeoefening bestond om volledig uitgewerk- te subsidiecriteria voor amateuristische kunstbeoefening in een subsidie- verordening neer te leggen. Blijkens de verordening kan ons college terzake nog nadere regelen stellen, welke op korte termijn zijn te verwachten. Deze r.adere regelen zullen o.a. uitgaan van een jaarlijkse bijdrage per in- strument c.q. uniforiri. Die bijdrage "is gebaseerd op de gemiddelde aanschaf- fingsprijs en afschrijvingstermijn van een instrument c.q. een uniform. Na de inwerkingtreding van de nadere regelen dienen de insteVlingen hun in- vesteringen af te stemmen op de jaarlijkse investeringsbijdrage. Voor de nu noodzakelijk aan te schaffen instrumenten gaat het vorenstaande niet op. Wij zijn dan ook van mening dat, zolang door ons college nog geen nadere regelen inzake ae subsidieverlening aan de organisaties werkzaam op het ge- bied van de amateuristische kunstbeoefenina zijn gesteld, de tot dusver ge- hanteerde wijze van subsidieverlening in de investeringslasten dient te wor- den gehandhaafd. Op grond van artikei 31, lid 1 van voornoemde subsidiever- ordening is het mogelijk om op het terrein van de amateuristische kunstbe- oefening een investeringssubsidie te verst'rekken in afwijking van het be- paalde in bovengenoemde paragraaf 2 van hoofdst.uk III. Gelet op het vorenstaande stelt ons college dan ook voor om met gebruikma- king van bovengenoemd artikel 31, lid 1 het subsidieverzoek van de Harmo- nie "St. Michaël" te beoordelen conform de tot dusver gehanteerde wijze van subsidieverlening in de i.ivasterings'lasten. In het verleden is meerdere malen financiële medewerking verleend bij de aanschaffingen van instrumenten en/of üniformen en wei in de vorm van toe- kenning van een substdie van 25 procent in de aanschaffingskosten en van een renteloze lening. Aan het Heemsteeds Fanfarecorps "2ensgezind-E;<ceisior" is bijvoorbeeld laatstelijk bij raadsbesluit d.d. 17 dacember 1981, nr. 145 op die wijze financiële medewerking verleend bij de aanschaffing van instrumenten. _2_

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 16