4e afd. 6EWIJZIGD EXEMPLAflR 24 juni 1982 VERBETERING INDISCHE WIJK EN OMGEVING 70 Heemstede, 1 juni 1982. Aan de raad, Bij besluit van 31 maart 1977, nr. 77 stelde uw raad een krediet beschik- baar ten behoeve van de voorbereiding van het plan tot rehabilitatie van de Indische wijk. U overwoog daarbij dat het woon- en leefklimaat te wen- sen overlaat: in de wijk staan voornamelijk oude v/oningen (1900-1920), welke zeer sober zijn uitgerust; in de woonomgeving ontbreken voorzienin- gen als parkeerruimtegroenvoorzieningenspeelgelegenheden. Na informatie van de bewoners over de aanpak van de verbeteringsplannen voor de wijk door middel van de verspreiding van informatiekranten en het houden van informatie-avonden ging in april 1978 de inspraakprocedure van start met het uitgeven van twee informatieboekjesHierin werd een aanta! mogelijkheden aangegeven voor parkeren, spelen, inrichting van de straten, het gebruik van binnenterreinen en de bestemming van tcekomstige open plek- ken. De mening van de bewoners over deze zaken kon worden weergegevcn door beantwoording van een vragenlijst. De resultaten daarvan werden bekend ge- maakt op twee inspraakavondenwaar ook een aantal schetsontwerpen voor Wilhelminaplein, Javalaan en de terreinen van de Nic. Beetsschool en de kleuterschool De Bijenkorf werden besproken. Uit de deelnemers van de inspraakavonden werd een redaktiecommissie samen- gesteld, welke commissie in november 1978 een eindverslag heeft opgesteld met een overzicht van de gevolgde procedure, een samenvatting van de inge- vulde vragenlijsten en een rapport van de inspraakavondenvoorzien van resultaten en conclusies. In de tussenliggende periode is gewerkt aan het verkrijgen van de ncdige gegevens voor het maken van het verbeteringsplan en het bestemmingsplan Verkeerstel1ingen zijn verricht, bewoners-, winkel-, voorzieningen- en be- drijfsenquêtes gehouden en onderzoek ingesteld naar de eigendomsverhoud'in- gen en kwaliteit van de woningen. Inspraak en onderzoek hebben geleid tot opstelling van de volgende stukken 1. Rapport "basisstukken verbeteringsplan Indische wijk" d.d. 20-2-78. 2. Notitie over inrichting van de binnenterreinen. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 19