4e afd. 24 juni 1982 70 j. Binnenterrein Cruquiusweg aankopen. ad c. en d. Voor de herinrichting van het Wilheiminaplein en de bestemming van het terrein van de kleuterschool "De Bijenkorf" is de afgelopen maanden een afzonderiijke inspraakprocedure voor de geheie wijk gehouden. Door middei van het verkrijgbaar steiien van een inspraak-informatieboek- je zijn drie varianten voor de herinrichting van het Wilheiminaplein gepre- senteerd en toegelicht op een informatie-avond in Het Honk: - plan A voorzag in een herindeiing van het plein met handhaving van de huidige parkeercapaciteit. - plan B ging uit van een autoluw plein met éénrichtingsverkeer, een be- perkt aantal parkeerplaatsen en twee drempels. - plan C voorzag in een autovrij plein door afsluiting voor het gemotori- seerd verkeer. Circa 300 informatieboekjes zijn door de bewoners afgehaald. Van de daarin opgenomen enquêteformul ieren zijn 57 individuele formulieren bij ons inge- zonden, hetgeen neerkomt op 19% van het aantal verspreide formulieren en 5% van de totaie wijk. Hiervan sprak 69,6% zich uit voor plan A, 10,7% voor pian B en 0% voor plan C. Na een handtekeningenaktie zijn voorts door 176 bewoners gezamen'iijk formu- lieren ingezonden, of wei 58,7% van het aantai verspreide formulieren, 15,7% van de wijk en 75,5% van de ingezonden formulieren. Deze bewoners zijn tegen de voor het Wilhelminaplein voorgestelde p'lannen en hebben tijdens de op 20 april j.1. gehouden hoorzitting als alternatief een met medewerking van het G.T.B. opgesteld plan X aangeboden, met het principe waarvan ons college en de commissie voor de wijkverbetering zich kunnen verenigen. Een uitgewerkte versie van dit plan, voorzien van kosten- begroting, bieden wij u heden bij een afzonderlijk voorstel aan. In het inspraak-informatieboekje waren voorts drie schetsen opgenomen voor de bestemming van het Bijenkorfterrein: - plan 1 voorziet in de bouw van 5 ééngezinswoningen, 23 parkeerplaatsen 465 m2 speelgroen, autoshowroom met 9 bovenwoningen langs de Laan van In- sulinde en een verbindingsweg met het Wilhelminaplein. - plan 2 maakt ook de bouw van 5 ééngezinswoningen mogelijk; de oppervlak- te van het speelgroen bedraagt 1150 m2het aantai parkeerplaatsen is 8. De showroom wordt in deze schets op eigen terrein van het garagebedrijf gesitueerd. -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 21