4e afd. 24 juni 1982 70 - plan 3 gaat uit van 4 beneden- en 8 bovenwoningen900 m2 speelgroen en 14 parkeerplaatsen. Ook hier is de showroom op eigen terrein gesi- tueerd. Op 37,5% van de 57 individuele formulieren is de voorkeur gegeven aan plan 1, op 28,6% aan plan 2 en op 14,3% aan plan 3. 38,6% sprak zich uit voor een eventuele voetgangers/fietsers-verbinding, 31,6% was tegen en 29,8% had geen mening. Ook deze plannen werden door de gezameniijke indieners van de overige 176 formulieren afgewezen. In brieven van o.m. de bewoners van de Laan van In- sulinde en door de overgrote meerderheid van de aenwezigen op de hoorzit- ting werd de vestiging van een showroom aan de Laan van Insulinde afgewe- zen. De daarbij door de bewoners geformuleerde uitgangspunten zijn in feite een herhaling van de inspraakresultaten 1978. Wij kunnen ons dan ook vinden in de volgende uitgangspunten voor het terrein: woningbouw, op advies van de commissie voor de wijkverbetering aanaevuld met de toevoeging: "waarvan zoveel mogelijk voor 1- en 2 per- soonshuishoudens". parkeergelegenheid voor bewoners. ruimte voor spelen en groen. een voetgangersverbinding met het Wilhelminaplein. Met inachtneming van deze uitgangspunten zal de in te stellen projektgroep t.z.t. een inrichtingsplan voor het terrein ontwerpen (eventueel incombina- tie met herinrichting van de aangrenzende laan) en daarbij aard en aantal van de te bouwen woningen nader aangeven. Hiervoor geldt de procedure in- richtingsplannen, in welke procedure ook de bewoners hun aandeel hebben. ad g. Ingevolge uw besluit van 27 augustus 1981 is het bedrijfscomplex (smederij) hoek Javalaan/Lombokstraat aangekocht om plaats te kunnen maken voor ver- vangende nieuwbouw. Het bestuur van de woningbouwvereniging "De Haemstede" beraadt zich thans over de ontwikkeling van een totaalvisie voor het gehele terrein (kantoor en werkplaats). ad h. Onderhandelingen over aankoop van het bewuste terrein door de gemeentezijn nog gaande. -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 22