4e afd. 24 juni 1982 70 ad j. De onderhandeling over aankoop van dit terrein, eventueel in combinatie met de aangrenzende 9 woningen, zijn op de te hoge vraagprijs afgespron- gen. M.b.t. de stand van zaken van enkele andere objekten in de wijk kan nog het volgende worden opgemerkt. Bankastraat. Na overleg met de bewoners is besloten over te gaan tot afbraak van de65 woningen en de ontwikkel ing van een nieuwbouwpian. Een in samenwerking met de bewonerscommissie ontworpen plan voorziet in de bouw van 70 woningen en zal vermoedelijk binnen afzienbare tijd aan de be- woners worden gepresenteerd. Cruquiusweg. Ter plaatse van de woningen Cruquiusweg 94 t/m 114 zal vervangende nieuw- bouw worden gepieegd. De huidige woriingen zijn nagenoeg ontruimd. Wij hebben oniangs aan een architectenbureau opdracht gegeven om een pian te ontwikkelen voor de bouw van woningen/appartementen in de gesubsidieer- de sektor. Rekening houdende^met de Dovengenoemde ontwikkel inger,kunnen de door uw raad vast te stellen uitgangspunten thans als volgt worden ge- resumeerd: a. in principe geen bedrijven "wegbestemmen"tenzij uit een in te steiien onderzoek bij hinderwetplichtige bedrijven blijkt. dat onaanvaardbare milieuhinder wordt veroorzaakt; net grootste deel van het piar.gebied consoiideren; b. aan het terrein van de Nic. Beetsschool de bestemmingen speien (sport), groen en parkeren geven (geen woningbouw); c. het Wilhelminaplein herinrichten volgens het principe van plan X; d. aan het terrein van de kleuterschool De Bijenkorf de bestemmingen womng- bouw, waarvan zoveel mogelijk voor 1- en 2 persoonshuishouriensparkeer- gelegenheid voor bewoners, spelen en groen geven; voetgangersverbinding met het Wilhelminaplein opnemen; e. bij herinrichting van openbare ruimte ietten op parkeercapaciteit, groen speelgelegenheid voor jonge kinderen en snelheidsbeperkende maatregelen; f. in principe geen woningen slopen ten behoeve van parkeren; g. voorshands nog geen totaalonderzoek instellen naar miiieubelasting van bedrijven h. bestemming binnenterrein Lombokstraat nader bezien;

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 23