4e afd. 24 juni 1982 70 i. bij inspraak onderzoeken per inrichtingspian of de bewoners bereid zijn een deel van achtertuinen af te staan voor algemene funkties (bijv. speeigelegenheid) Deze uitgangspunten zullen als richtlijn moeten dienen bij de opstelling van een programma van eisen voor de diverse deelgebieden. Voor de aanpak van de deeigebieden stelien wij u de volgorde voor, zoals opgenomen in bijlage 2. In overeenstemming met de opzet van de ramingen in het dekkingsplan wordt hierbij uitgegaan van een periode van 7 jaar. De volgorde van aanpak is o.m. gebaseerd op de toestand van de riolering en het afschot van de leidingen. Een meer gedetailleerde tijdsplanning zai binnenkort nog aan de commissie voor de wijkverbetering worden voorgelegd. Hierbij zal uiteraard een voor- behoud moeten worden gemaakt m.b.t. enige zekerheid over het verkrijgen van uitkeringen van het rijk. Voor de voorbereidingskosten van het verbeteringsplan is inmiddels door de minister van volkshuisvesting en ruimteiijke ordening een bijdrage van f 234.280,-- toegekend, waarbij de toezegging is gedaan dat voor de voor- bereidingskosten van uitvoerings(herinrichtings)plannen nog een aanvraag kan worden ingediend. Voorts zal door ons nog een beroep worden gedaan op toekenning van bijdra- gen in de verbeteringskosten van de woonomgeving en voor de reconstructie- en saneringsplannen. Door de eigenaren van vroningen kan een beroep worden gedaan op de Beschik- king aeldelijke steun verbetering partikuliere woningen 1979. Wij stellen ons voor bij de aanpak per deelgebied ruime bekendheid aan de- ze regeling te geven en daarbij melding te maken van de mogelijkheid tot inschakeling van Bouw- en Woningtoezicht voor adviseririg en bijstand in woningverbeteringsaangelegenheden. Na de beslissing van uw raad volgt informatie van de bevolking, kan op- dracht worden gegeven tot het opstellen van een bestemmingsplan en kan een projektgroep worden ingesteld voor het ontwikkelen van een programma van eisen per deelgebied en het na inspraak opstellen van inrichtingsvoorstel- len. De projektgroep zal worden voorgezeten door de projektwethouder, ter- wijl daarin voorts ambtenaren van de betrokken afdelingen van secretarie en g.t.b. vertegenwoordigd zijn. Een schematische voorstelling van de hierbij te volgen procedure vindt u weergegeven op bijlage 1 en toegelicht in het advies van het g.t.b. d.d. mei 1982. -6-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 24