4e afd. 24 juni 1982 HERINRICHTING WILHELMINAPLEIN 71 Heemstede, 1 juni 1982. Aan de raad, In ons voorstel van heden, nr.70 maken wij melding van een herinrichtings- plan voor het Wil'nelminaplein. Dit plan is gebaseerd op een door de bewoners met medewerking van het ge- meentelijk technisch bedrijf ontworpen alternatief plan X. Na aanvaarding van het principe van dit plan door ons college en de commissie voor de wijkverbetering is door het g.t.b. in overleg met de bewoners een uitge- werkt herinrichtingsplan opgesteld. De volgende argumentatie heeft aan het nu voorliggende plan ten grondslag gelegen. Autoverkeer. Uit de tijdens de recente inspraakprocedure in de Indische wijk gehouden verkeerstellingen blijkt sprake te zijn van een hoofd-verkeersstrocm over het Wilheltninaplein. Tijdens de ochtendspits (8.00 - 9.00 uur) rijden er 245 auto's over het plein. Ruim de helft (140 auto's) rijdt de route Camp- laan - Achterweg. Tijdens de avondspits (17.00 - 18.00 uur) rijden er 280 auto's over het plein. Ook nu rijdt ruim de helft (150 auto's) de route Camplaan - Achterweg. In de huidige situatie zijn geen duidelijke rijbanen te herkennen. Ditheeft tot gevolg dat de auto's gaan "dweilen". In de nieuwe situatie is een hoofd- rijbaan gedacht aan de oostzijde van het plein, overeenkomstig plan X. Met de Cloosterweg vormt de doorgaande route een T-kruising voor het pand Wilhelminaplein 12. Gezien de scherpe bochten die in de weg geprojekteerd zijn, achten wij drempels, welke in het bewonersvoorstel zijn genoemd, niet noodzake'1 ijk. Ook de afstanden tussen de bochten zijn dermate gering, dat zij de aanleg van drempels of andere soortgelijke voorzieningen niet recht- vaardigen. Wel zijn in het plan maatregelen"pgenomen om het afsnijden van de scherpe bochten te voorkomen; deze maatregelen bestaan uit het plaatsen van straatmeubilair. Ook zijn de kruisingsvakken van de diverse kruispun- ten verkleind, waardoor deze overzichtelijker worden. De verbinding tussen de Achterweg, de Nicolaas Beetslaan en de Voorweg blijft bestaan, zij het dat deze op een ander niveau wordt aangelegd.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 27