4e afd- 24 juni 1982 71 Dit niveau zal gelijk zijn aan dat van de ventweg. Deze ventweg bevindt zich aan de westzijde van het Wiihelminaplein om de parkeerpiaatsen te ontsluiten en het bevoorraden van de winkeis mogeiijk te maken. Door het grotendeeis handhaven van de huidige situatie, zoals door de be- woners en winkeliers is gevraagd, is de bereikbaarneid van zowei woningen ais winkeis geiijk gebleven en zai de funktie van het plein in zijn tota- iiteit niet noemenswaardig veranderen. Parkeren Als uitgangspunt is genomen het principe van het geconcer.treerd parkeren aan de westzijde van het plein. In totaal zijn op het plein 38 parkeer- plaatsen geprojekteerd. Dit moet gezien de tellingen, gehouden tijdenshet verkeersonderzoek voldoende zijn. Uit de tellingen is namelijk gebleken dat er op een werkdag om 6.30 uur 's ochtends 12 auto's geparkeerd staan op het Wilhelminaplein. Deze auto's zijn merendeels van de bewoners zelf. Tussen 6.30 en 9.00 uur vertrekken er enkeie auto's en komen er 10-15 auto's bij van mensen die rondom net WiIhelminaplein werken. Totaal staan er dus ongeveer 20 auto's, die (nagenoeg) de gehele dag op het plein blij- ven staan. Op zaterdag staan er minder auto's geparkeerd dan op werkdagen. Alleen aan het begin van de zaterdagmiddag werd een piek gesignaleerd van bijna dertig auto's. Het blijkt dat er twee soorten parkeerders op het plein zijn, te weten: kort- en langparkeerders. De kortparkeerders staan er korter dan een half uur, terwijl de langparkeerders er langer staan dan 4 uur. Het aantal auto's dat gedurende een tijd van een half tot vier uur geparkeerd staat, is ge- ring. Uit een onder de automobilisten gehouden enquête blijkt dat het overgrote deel (93%) van de automobilisten zeer kort (5 tot 15 minuten) blijft en dat men op zaterdag, op een uitzonderir.g na, uitsluitend komt om boodschap- pen te doen. Het verschil in aantal parkeerplaatsen met het bewonersvoor- stel (hierin is sprake van 40 parkeerplaatsen) ligt in het feit dat de hoofdrijbaan ter hoogte van het pand Wilhelminaplein 12 iets in westelijke richting is verschoven en dat er ruimte voor een bloemenkiosk is gereser- veerd. De parkeerplaatsen langs de hoofdrijbaan zijn langer gemaakt om de verkeerssituatie bij het in- en uitparkeren te verbeteren. Voor het gehele Wilhelminaplein zal een parkeerverbod gelden. Dit verbod geldt uiteraard -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 28