4e afd. 24 juni 1982 73 RENOVATIE EN UITBREIDING CRAYENESTERSCHOOL Heemstede, 8 juni 1982. Aan de raad, Zoals u bekend is, wordt al lang gewerkt aan de voorbereiding van een plan voor renovatie en uitbreiding van de Crayenester-basisschool Reeds in 1973 heeft het hoofd van de Crayenesterschool voor lager onder- wijs een verbetering van het uit 1937 daterende schoolgebouw bepleit. Bij het overleg hierover - o.m. met de oudercommissie - rees de vraag of het niet gewenst was een plan op te stellen voor een meer integrale aan- pak van verbeteringen van het schoolgebouw. Op 23 april 1974 besloot ons college met een dergelijke aanpak in te stemmen en aan architekt A.P. Warnaar, alhier, te verzoeken na te gaan welke voorzieningen gewenst waren. In mei 1975 diende de architekt een rapport in waarin denkbeelden werden weergegeven over de aanpassing van het schoolgebouw aan de moderne eisen van het onderwijs; dit rapport kwam tot stand in samenwerking met perso- neel en oudercommissie, de schooladviesdienst en het bedrijf Openbare Wer- ken. In het rapport werden allereerst de onderwijskundige uitgangspunten ver- meld (streven naar individualisering en zelfwerkzaamheid van de leerlin- gen, differentiatie van de leerstof, toenemende aandacht voor groepsakti- viteiten en gezamenlijke aktiviteiten, aktieve en creatieve ontwikkeling van de expressiemogelijkheden en intensieve begeleiding van het onderwijs en de leerling door externe diensten). Daarna werd geconcludeerd dat de negen leslokalen (waarvan er acht te klein zijn) en de andere ruimten in net schoolgebouw niet aan deze uit- gangspunten voldoen. Het gebouw biedt echter wel de mogelijkheden voor aanpassir.g "binnen de muren". In 1975 werd tevens door de oudercommissie van de Crayenester-kleuter- school de wens geuit om te komen tot een vergroting van de twee "werklo- kalen" van deze schoolDeze wens werd volledig onderschreven door de rijksinspektrice. Na bespreking van genoemd rapport van architekt Warnaar en het verzoek van de oudercommissie van de kleuterschool besloten wij op 9 maart 1976 de architekt opdracht te geven tot het maken van een plan

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 39