4e afd. 24 juni 1982 5-7 INSTANDHOUDING KLEUTERSCHOOL "WINDEKIND" Heemstede, 1 juni 1982. Aan de raad, Ingevolge artikel 11, eerste lid, van de Kleuteronderwijsv/et dient een openbare kleuterschool in beginsel te worden opgeheven, als het aantal kleuters dat een school bezoekt, beneden een bepaald minimum is gedaald. Voor wat betreft de categorie gemeenten waartoe Heemstede behoort, be- paalt dit wetsartikeldat een besluit tot opheffing dient te worden ge- nomen als gedurende drie achtereenvolgende jaren het gemiddeld aantal kleuters minder dan 30 heeft bedragen. In het tweede lid van genoemd ar- tikel is echter de regeling opgenomen, dat de Minister van Onderwijs en Wetenschappen in bijzondere gevallen op verzoek van de gemeenteraad kan beslissen, dat een school toch in stand kan worden gehouden. Deze ont- heffing kan gelden voor een (gedeelte van) een jaar en kan telkens met een (gedeelte van) een jaar worden verlengd. In de jaren 1979, 1980 en 1981 bedroeg het gemiddeld aantal kleutersvan de openbare kleuterschool "Windekind" respektievelijk 26 2/3, 20 en 22. Op grond hiervan dient de school derhalve te worden gesloten en wel bij het einde van het lopende cursusjaar, tenzij de Minister bereid is toe- passing te geven aan artikel 11, tweede lid. Wij zijn van mening, dat er goede gronden aanwezig zijn, om de instand- houding van deze school te bevorderen. Het beleid van het ministerie in dezen geeft ons ook de verwachting dat net voortbestaan var, de school - althans in de eerstkomende jaren - mogelijk zal zijn. In dit verband hou- den wij rekening met een op 19 juni 1980 verschenen circulaire vari de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappenwaarin onder meer is ge- steld, dat bij de beoordeling van de vraag of voor de instandhouaing van een school een "bijzonder geval" aanwezig is, in het algemeen van onaer meer de volgende criteria wordt uitgegaan: - De school vervul t een bijzondere rol in eer, kleine gemeente of kern (bijv. als enige school ter plaatse). Ten aanzien van "Winoekind" doet dit geval zich voor, aangezien met ingang var, het nieuwe cursusjaar de andere kleuterschool in de Wijk De Glip, namelijk "De G1ippertjeshor zal verhuizen naar het gebouw van de JacobaschoolDaardoor zal de mees

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 3