4e afd. 24 juni 1982 73 voor de verbetering van het gebouw van de kleuterschoolwaarbij zou moe- ten worden uitgegaan van integratie van de kleuterschool en de lagere schooltevens werd hem verzocht het voorlopige plan voor de verbetering van het gebouw van de iagere school aan te passen. In oktober 1977 diende de architekt na overleg met alle betrokkenen en de rijksinspektie van kieuteronderwijs en van lager onderwijs en de Bouw- kundige hoofdinspektie een voorlopig ontwerp in voor verbetering van beide schooigebouwen. De rijksinspekteur kon zich in beginsel met het ontwerp verenigen en heeft de urgentie van de verbouwing en renovatie toegelicht in een vergadering van de Onderwijscommissie in november 1977. Nadat wij ons met het voorlopige ontwerp hadden verenigd gaven wij in fe- bruari 1978 opdracht dit verder uit te werken en met een begroting van kos- ten aan ons voor te leggen. Het gevraagde uitwerkingsplan werd ontvangen in oktober 1978. Dit hield o.m. in: het vergroten van de lokalen van zowel de lagere school als de kleuterschoolhet maken van een centrale hal in de lagere schoolhet maken van een kleine hal als verbinding tussen beide gebouwen; het bouwen van nieuwe toiletakkommodatie. Kort hierna verscheen de circulaire van 22 december 1978 van de ministers van Financiën en van Onderwijs en Wetenschappenwaarin goedkeuring werd voorgeschreven van plannen voor nieuwbouw, renovatie enz. van scholenvoor- zover de kosten hiervan ten laste van het rijk zouden moeten komen. Een aanvraag om deze goedkeuring op de plannen voor de Crayenesterscholen werd zo spoedig mogelijk ingediend. Deze aanvraag werd ingewilligd op 26 februari 1980. Voor wat de kleuter- school betreft, werd de goedkeuring verieend tot verbouwing conform het plan. Met betrekking tot het overige werd slechts toestemming gegeven voor het maken van een verbindingsgang tussen beide schoolgebouwen en voor het maken van een gemeenschapsruimte. Op 12 mei 1980 zonden wij het plan met de inmiddels door het gemeentelijk technisch bedrijf opgestelde begroting van kosten aan het ministerie van Financiën met verzoek op te geven welk stichtingsjaar na de verbouwingc.a. van de lagere school vermoedelijk zal'worden aangehouden ter berekening van de uitkeringen ingevolge het Financiële Verhoudingbesluit 1980; een soortgelijke vraag werd met betrekking tot de kleuterschool gesteld aan het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. De gevraagde gegevens kwa- men beschikbaar in januari 1981. Er bleek toen dat het ten laste van het rijk, c.q. het Gemeentefonds komende bedragen in totaal zeer veel lager

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 40