4e afd. 24 juni 1982 73 zal zijn dan het eindbedrag van de begroting. Het verschil was aanzien- lijk meer dan het bedrag ad. f 300.000,dat op lijst II van het be- leidsplan was opgenomen als ten laste van de gemeente komende kosten van renovatie van de Crayenesterschool Vervolgens heeft intensief overleg plaats gevonden tussen de wethouder van Onderwijs, de architekt, de oudercommissie en het hoofd van de (inmid- dels geTntegreerde) Crayenesterschoolalsmede de rijksinspektie over be- zuinigingen en vereenvoudigingen van het plan. Nadat een vereenvoudiging tot stand was gekomen en op basis hiervan een nieuwe begroting was opgesteld, vond op 24 augustus 1981 een gemeenschappe- lijke vergadering plaats van de commissies voor financiën en beleidsplan- ning en voor onderwijs en vorming; na uitvoerige bespreking stemden beide commissies ermee in dat terzake van de renovatie en uitbreiding van de on- derhavige school rond f 460.000,-- ten laste van de gemeente blijft, excl de kosten van achterstallig onderhoud. Op 15 september 1981 gaven wij de architekt opdracht een definitief plan op te maken rekening houdend met een gemeentelijke investering van ten hoog- ste genoemd bedrag. Na ontvangst van dit plan en een op basis hiervan door het g.t.b. opgestelde begroting werd in december 1981 de goedkeuring van de rijksinspektrice gevraagd. Op advies van de Bouwkundig hoofdinspekteur stelde de inspektrice in februari 1982 enkele wijzigingen voor. Een voor- zover nodig aangepast plan werd ingezonden in april j.I. Bij brief van juni j.l. werd hierop de goedkeuring verkregen. Het goedgekeurde plan, dat bij de stukken voor u ter inzage ligt, houdt o.m. in: - het bouwen van een centrale halhiervoor worden een leslokaal en de hoofdenkamer opgeofferd, terwijl bovendien een deel van de hal is gepro- jekteerd buiten de bestaande muren van het schoolgebouw; dit deel sluit aan op een kleine haltezamen vormen zij een verbinding tussen de lage- re school en de kleuterafdeling; - het creëren van een kamer voor de leerkrachten in het meest zuidelijke leslokaal - het vergroten van het meest oostelijke lokaal met een gedeelte van de gang; - het maken van een nieuwe hoofdenkamer, tevens bestemd voor medisch onder- zoek etc.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 41