4e afd. 24 juni 1982 AANKOOP "OE GLIPPERTJESHOF" 75 Heemstede, 16 juni 1982. Aan de raad, Met het oog op de huisvesting van de R.K. kleuterschool "De Glippertjes- hof" is ingevolge de beslissing van uw raad van 29 september 1966, nr.114, een terrein gelegen aan de Dr. Schaepmanlaan 20 met het daarop gebouv/de door de gemeente gehuurd van het Parochiaal R.K. Kerkbestuur Onze Lieve Vrouw Hemelvaart te Heemstede. In de desbetreffende huurovereenkomst van 31 mei 1967 is onder meer bepaald, dat de gemeente door de verhuurder in de gelegenheid dient te worden gesteld de eigendom van het terrein en het daarop gebouwde over te nemen, indien en zodra het gebruik als kleu- terschool vöör 17 oktober 2006 eindigt. Het schoolbestuur heeft besloten de vestiging van de kleuterschool "De Glippertjeshof" met ingang van 1 augustus aanstaande in het betrokken gebouw op te heffen. De in d? huurovereenkomst voorziene situatie doet zich derhalve binnenkort voor. Wij achten de aankoop van het perceel en het daarop gebouwde wenselijk. Wij beraden ons nog over de toekomstige bestemming, waarbij onder meer kan worden gedacht aan een akkommodatie voor de jeugd en de vestiging van een peuterspeelgroep. Voorts is volgens het ontwerp-bestemmingsplan Glip I met toepassing van de daarin voorzie- ne wijzigir.gsbevoegdheid de mogelijkheid aanwezig op deze plaats wonin- gen te bouwen. Te zijner tijd zullen wij u over de bestemming een voorstel doen. Gezien de bepalingen in de genoemde huurovereenkomst dient echter nu reeds om- trent de aankoop te worden beslist. Op grond van het in deze overeenkomst bepaalde bedraagt de prijs waarvoor de gemeente het perceelinclusief de bebouwing, kan kopen, op 1 augustus 1982 f 44.275,32, zijnde de boek- waarde op dat tijdstip. Met de eigenaar is overeenstemming over de voor- waarden betreffende de eigendomsoverdracht bereikt. De voorlopige koop- akte is bij de voor u ter inzage gelegde stukken gevoegd. Wij stellen u voor tot de aankoop te besluiten overeenkomstig bijgaand Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. ontwerp-besluit.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 49