4e afd. 24 juni 1982 67 nabij gelegen Heemsteedse kleuterschool op 1,2 km. afstand liggen. Dit is de protestants-christelijke "De Vijverhof". De eerste openbare kleuterschool ligt nog 500 meter verder. De dichtstbijzijnde kleuter- school in Bennebroek ligt cp ongeveer 1,4 km afstand. - De verkeerssituatie belemmert de verwijzing van leerlingen naar andere scholen waar het gewenste onderwijs kan worden ontvangen. De verbinding tussen De Glip en de kleuterscholen gelegen in en nabij het oude centrum van Heemstede is niet zonder gevaren. Ook de bouwwerkzaamheden in het plan Merlenhoven en het daarmee verbonden toeleveringsverkeer ieveren on- veilige s-ttuaties voor de kinderen op. - De levensvatbaarheid van de school moet op wat langere termijn aanwezig zijn. De hiervoor reeds genoemde verplaatsing van "De G1ippertjeshof" en de bouw van woningen in het plan Merlenhoven kunnen een gunstige invloed hebben op de levensvatbaarheid van de schoolVolgens de binnenkort te publiceren cijfers van de bijgestelde prognosenota scholen (vgl. raads- stuk 27 november 1981, nr. 136) wordt het aantal kleuters in 1985 en 1988 geraamd op 25 resp. 45. In het komende scnooljaar gaat de school van start met 22 kleuters, terwijl voorts op grond van "vooraanmeldingen" een toename van 8 kleuters wordt verwacht in de eerste maanden van 1983. Het beleid van het ministerie is erop gericht om - aan de hand van onder meer bovenstaande criteria - die scholen in stand te houden die duidelijk in een behoefte voorzien en waarvan bij opheffing grote problemen zullen ontstaan in verband met de bereikbaarheid van scholen van dezelfde richting. Voorts wordt bij de beoordeling van het bestaansrecht van kleine kleuter- scholen een groot gewicht toegekend aan de rol die de betreffende kleuter- school en de kleuterleidster vervullen bij de komende integratie. Kleuter- scholen die reeds met een lagere schocl een koppel vormen zullen daarom zoveel mogelijk in stand worden gehouden. Zoals bekend maakt "Windekind" deel uit van het koppel Voorwegschool-Bijenkorf-Windekind. Er is ons in- ziens voldoende aanleiding te stellen, dat de instandhouding in ieder ge- val tot de invoering van de Wet op het Basisonderwijs (waarschijnlijk 1985) noodzakelijk is. Op grond van bovenstaande overwegingen stellen wij u, onder overlegging van een daartoe strekkend concept-besluitvoor aan de Minister van Onder- wijs en Wetenschappen het verzoek te richten als bedoeld in artikel 11, tweede Iid; van de Kleuteronderwijswet. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 4