4e afd. 24 juni 1982 76 Up grond van één en ander hebben wij:, besloten geen medewerking te verlenen aan het instellen van een groene qolf in ëén richting. Hoewel ook aan een groene golf in twee richtingen blijkens de eerder uitgebrachte rapporten bezwaren kleven, menen wij dat het gewenst is hiermede gedurende maximaal ëén jaar een proef te nemen voor de spitsuren (7.30 tot 9.00 en lb.30 tot 18.00 uur). Aan de hand van de ervaringen welke zullen worden opgedaan kan uw raad te zijner tijd besluiten al dan niet tot definitieve invoering over te gaan. De groene golf kan gebaseerd worden op een snelheid van 45 km per uur en een cyclustijd per verkeerslichteninstallatie van 90 seconden. Blijkens het voor u ter inzage aelegde raoport van de Werkgroep Ver- keer d.d. apriI 1982 zal een dergelijke groene golf bij het huidige verkeersaanbod naar verwachting geen filevorming veroorzaken. Niettemin is het denkbaar dat de bussen uit de richting Hoofddorp enige hinder ondervinden vôôr de verkeerslichten op het Wippernlein. Om deze hinder te vermijden is het gewenst dat deze bussen vanaf het kruis- punt Cruquiusweg/Javalaan via de noordelijke parallelweg van de Cruquius- weg naar het kruispunt Wipperplein/Heemsteedse Dreef worden geleid; daartoe zul len enkele provisorische voorzieningen moeten worden getrof- fen (herstraten van een doorsteek en het aanbrengen van een speciale detectielus en -apparatuur)De kosten hiervan worden begroot op i 10.000,—. Bij definitieve invoering van een groene golf zullen ten behoeve van de bussen meer voorzieningen nodia zijn; in de kosten hiervan kan ver- moedelijk een rijksbijdrage worden verkregen. De globale kosten van wijziging van het processorprogramma ten behoeve van de groene golf worden, inclusief een bedrag voor voor- en naonder- zoek, geraamd op f 50.00U,--. Bij het opstellen van de rapporten is ervan uitqegaan dat het kruispunt Dreef/Johan Wagenaarlaan-Zandvaartkade in die zin wordt gewijzigd dat de voetaangersoversteekplaats, welke thans ten zuiden van de Zandvaart- kade ligt, wordt verplaatst naar de noordzijde. Hierdoor wordt het mogelijk de bestaande vier-fasenregeling om te zetten in een drie- fasenregeling, wat een vermindering var. de cyclustijd met huim 15% met zich brengt. Dit betekenteen verbetering voor het autoverkeer, - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 52