2e afd. 24 juni 1982 77 BEZOLDIGINGSVERORDENING AMBTENAREN 1981 Heemstede, 8 juni 1982. Aan de raad, Aansluitend aan de behandeling van de nota beloningsbeleid in uw vergade- ring van 25 februari 1982 bieden wij u hierbij ter vaststeiling aan het ontwerp voor een nieuwe bezoldigingsverordening. In deze verordening zijn de wijzigingen verwerkt, welke ten opzichte van de oude uit 1975 daterende bezoldigingsverordening als gevoig van de her- ziening van de Ubink-normen noodzakelijk zijn. Daartoe behoren onder meer zaken zoals afschaffing van de diploma-toelagen, regeling van andere toela- gen, toepassing van functie-waardering en invoering van een overgangsrege- ling en een garantieregeiing. Voorts zijn de bijlagen aangepast door middel van het samenvoegen van schaalsystemenhet hanteren van de niveau-indeling van het rijk en het laten vervallen van enkele bijzondere beioningen. De tot nog toe gehanteerde rangsbenamingen, zoals commies, technisch ambtenaar en dergeiijke zijn achterwege gelaten, waardoor in de toekomst uitsluitend de niveau-indeling behoeft te worden gehanteerd. Over het onderwerp beloningsbeleid is meermalen uitvoerig gediscussieerd in de commissie voor georganiseerd overleg. De organisaties hebben meerma- ien gepleit voor de invoering van een uitlooprang naast de aaniooprang en de functierang. Wij voelden niets voor invoering van een min of meer auto- matisch te bereiken derde rang. Teneinde aan de organisaties in enige mate tegemoet te komen nemen wij ons voor een regeling te treffen, als bedoeld in artikel Cl, 2e en 3e lid, van het Algemeen Ambtenarenreglement, waarin de voigende criteria zijn opgenomen: le 6 jaar het maximum-salaris genieten; 2e 12 jaar in dienst van de gemeente Heemstede werkzaam zijn; 3e iri het functioneren buitengewoon onderscheiden. Aan ambtenaren, die aan deze criteria voldoen.kan een toelage worden tcege- kend, gelijk aan tweemaal het bedrag van de laatste anciënniteitsverhoging. De ambtenarenorganisaties gaan hiermede akkoord, zij het met de grootst mo- gelijke moeite. Wij stelien u voor tot vaststelling van de Bezoldigingsverordening Ambtena- ren 1981 over te gaan. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester, W.H.van den Hoek O.R. van den Bosch

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 55