2e afd. 24 jurvi 1982 77 Artikel 8. 1. Wanneer het salaris van ambtenaren, die de leeftijd van 15 jaren of ouder hebben bereikt, en die werkzaam zijn in een funktie met een volledige dagtaak, minder bedraagt dan de in artikel 20a van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1948 voor hun leef- tijd aangegeven bedragen, wordt hen door burgemeester en wethouders een vaste toelage toegekend, gelijk aan het verschil. 2. De toelage, bedoeld fn het eerste lid, komt geheel of gedeeltelijk te vervallen, naar gelang het daar bedoelde verschil door vermeerde- ring van salaris-anciënniteit wordt opgeheven. 3. Voor de toepassing van dit artikel worden onder salaris mede ver- staan toelagen, verleend op grond van deze verordening, doch met uitzondering van deze toelage, genoemd in artikel 10. 4. De in het eerste lid bedoelde toelage gaat in op de eerste dag van de maand, waarin de aanspraak ingevolge dat lid is ontstaan. Artikel 9. 1. Aan de ambtenaar, wiens funktie is ingedeeld in bijlage A van deze verordening in een schaal met een lager maximum-salaris dan dat van salarisschaal XI A en die, anders dan bij wijze van overwerk, gere- geld of vrij geregeld arbeid verricht op andere tijden dan op de werkdagen maandag tot en met vrijdag tussen 8 en 18 uur wordt een toelage voor onregelmatige dienst toegekend. 2. De in het eerste lid bedoelde toelage bedraagt per gewerkt uur op de werkdagen: a. maandag tot en met vrijdag tussen 6 en 8 uur en tussen 18 en 22 uur 20%; b. zaterdag tussen 6 en 22 uur 30%; c. maandag tot en met zaterdag tussen 0 en 6 uur en tussen 22 en 24 uur 40% en op zondagen en daarmede ingevolge het Algemeen Ambtenarenreglement gelijkgestelde dagen 45% van de wedde per uur, welke wordt gesteld op 1/173 van de wedde per maand, met dien verstande, dat genoemde percentages ten hoogste worden berekend over een bedrag gelijk aan 1/173 deel van het maximumsalaris per maand van schaal IV van bijlage A.

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 58