4e afd. 24 juni 1982 68 ab takenpakket een aantal van bijvoorbeeld 4 dagelijks bestuursleden voor- zitter onherroepelijk zal noodzaken tot meer tijdsbeslag per dagelijks bestuurslid en parttime-uitoefening van de funktie op basis van 50% zeer nabij ligt. Een dergelijk tijdsbesiag zai voorts ook consequenties moe- ten hebben ten aanzien van de honorering, pensioenvoorzieningwachtgeld- regeling e.d. Wij menen dat het instituut van fuii-time voorzitter niet wenselijk is ge- zien de aard en opzet van het gewest, temeer niet, daar de huidige situa- tie als goed en praktisch wordt ervaren, Het komt ons niet gewenst en nood- zakelijk voor hierin wijziging te brengen. Het vorenstaande beschouwend komen wij tot een voorstel om artikel 14 van de gewestregeling als volgt te wijzigen: "Het dagelijks bestuur bestaat uit: a) de voorzitter van het gewest; b) ten hoogste zes door de gewestraad uit zijn midden aangewezen ieden of adviserende leden met dien verstande dat uit elke gewestgemeente een iid afkomstig dient te zijn, tenzij een gemeente schriftelijk heeft verklaard die zetel niet te willen c.q. te kunnen doen bezetten inwelk gevai deze zetel in beginsel onbezet blijft". Wij merken hierbij nog op, dat een minderheid van het dagelijks bestuur van mening is dat het dagelijks bestuur ook minder in aantal kan zijn en dat niet persé alle gewestgemeenten daarin vertegenwoordigd behoeven te zijn." flrtikel V. In de kring bestuurl ijke aangelegenheden en de commissie algemene zaken van het gewest is gesproken over eventuele vermindering van het aantal commissies en kringen aan de hand van een "ingedikte" portefeuilleverde- ling. Om dit mogelijk te maken is een wijziging van artikel 25, iid 1, nodig. In het achtste lid van artikel 25 kan de zin "Van elk advies (van de kring) wordt terstond een exemplaar ter kennisneming gezonden aan de colleges van burgemeester en wethouders der deelnemende gemeenten" geschrapt worden; deze bepating wordt nimmer toegepast; informatie ge- schiedt via toezending van de verslagen van de kringvergaderingen. flrtikel VI. Met betrekking tot artikel 26, lid 1, wordt voorgesteld om ook de loco- burgemeester van Haarlem ambtshalve lid te doen zijn van de kring welke -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 9