4e afd. 26 augustus 1982 85 - gedeeltelijke verplaatsing binnen het plangebied van een tweetal be- drijven. De in het programma opgenomen figuren 3 t/m 6 geven een overzicht van de te amoveren bebouwing, de waardevolle bebouwing, het groenbestand de gevestigde bedrijven en de ontsluitingen. De opgenomen berekening van de economische uitvoerbaarheid komt neer op een tekort tussen f 5.600.000,en i 6.600.000,--. Bij beschouwing van deze berekening dient te worden bedacht dat voor sommige posten is volstaan met een vooriopige schatting, aangezien onderhandelingen nog moeten plaatsvinden. Het ontwerp-programma heeft na het verschijnen van een perspublikatie ter inzage gelegen en is toegelicht bij een openbare hoorzitting, ge- houden op 3 juni 1982, waar gelegenheid is gegeven op- en aanmerkingen kenbaar te maken. Een verslag van de zitting ligt voor u ter inzage. Tot 18 juni d.o.v. bestond bovendien de mogelijkheid schriftelijk sug- gesties en/of opmerkingen bij ons college in te dienen. De ingekomen reacties, voorzien van een naar de inhoud gerubriceerd overzicht van de opmerkingen, liggen eveneens bij de stukken ter inzage en geven ons aanleiding tot het volgende commentaar: Mijze van bebouwinq Verscheidene briefschrijvers zijn van mening dat realisering van de voorgestelde bebouwing een aantasting van het huidige karakter betekent. Wij merken hierbij op dat hieraan niet zal zijn te ontkomen. Een aantal zaken,zoals bijv. enkele karakteristieke gevels, zal gehandhaafd kunnen blijven, andere zullen verdwijnen. Er zal een evenwicht gevonden dienen te worden tussen de eisen, aan het ontwerpen van een bestemmingSplan te stellen en de economische uitvoerbaarheid. De opmerkingen over de hoogte van de bebouwing en de bebouwingsdichtheid zijn voor ons aanleiding geweest tot een aanzienlijke aanpassing van het ontwerp-programma van eisen. Derhalve stellen wij voor de maximaal toe te laten bebouwingshoogte goothoogte in het uitwerkingsgebied nader te preciseren als volgt: - voor het zuidelijk deel in aansluiting op de bebouwing aan de oost- zijde van de Burg.van Lennepweg 6.00 m; - de aanwezigheid van het grootschalige gebouw van het bejaardencentrum Het Overbos en de beplanting aan de westzijde van de Burg.van Lennepweg - 2 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 18