4e afd. 26 augustus 1982 85 de Binnenweg. 'Mede naar aanleiding van het door rijksconsulent voor handelambach- ten en diensten uitgebrachte advies menen wij dat reservering alleen aanvaardbaar is als aan de volgende voorwaarden voldaan wordt: - het gewestelijk distributie-planologisch onderzoek moet voor ver- piaatsing van het huidige filiaal aan de Binnenweg voldoende onder- bouwing bieden; - de nieuwe vestiging dient zo dicht mogelijk achter de Binnenweg ge- situeerd te worden in de directe nabijheid van de passage Binnenweg/ Blekersvaartweg; deze verbinding zal aantrekkelijk moeten worden ge- maakt om aidus een optimale relatie met het bestaande winkelapparaat te bewerkstelligen. Voorts zai naar onze mening overeenstemming moeten worden bereikt over het karakter van het gebruik van het huidige pand aan de Binnenweg, over de verhouding food - nonfood in het verkooppakket en het benodigde aan- tal m2 verkoopoppervlakte. Wij zien een en ander als eenvoortzetting van het bestaande bedrijf met een uitbreiding en niet als de vestiging van een nieuw bedrijf. Uw raad zal naar onze mening over dit punt te zijner tijd nog concreet een uitspraak moeten doen, mede in relatie tot de nog te verkrijgen d.p.o. gegevens. Door de situering aan de rand van de toekomstige woonwijk zal de invloed op die woonwijk betrekkelijk gering zijn. Verkeershinder door de bevoorrading van het bedrijf is in de huidige si- tuatie inderdaad aanwezig. In de nieuwe situatie zal hierin verbetering gebracht kunnen worden; eén nieuwe vestiging biedt de mogelijkheden daarin te voorzien. Gelet op de ligging verwachten wij niet dat de Koediefslaan door deze ves- tiging onevenredig veel extra verkeer te verwerken zal krijgen. De gevolgen van bedoelde verplaatsing zijn niet bekend, deze zullen mede afhankelijk zijn van nieuwe vestigingen in het huidige A.H.-pand aan de Binnenweg. In het in oktober 1981 vastgestelde bestemmingsplan "Binnen- weg en omgeving" is aan dit pand de bestemming "Centrumvoorzieningen" gegeven. Deze bestemming staat de vestiging toe van winkels, horecavesti- gingen, banken en daarmee vergelijkbare kantoren met een baliefunctie.kap- - 5 -

Raadsnotulen Heemstede | 1982 | | pagina 21